fbpx

Halka bedava arsa dağıtılacak!

Hükümet 35 bin 671 hektar arsayı bedava verecek. Duyanları şaşırtan uygulamanın adresi bakın neresi!

Türkmenistan ’da hükümetten oldukça ilginç bir uygulamanın haberi geldi. Türkmenistan hükümeti, 35 bin 671 hektar arsa yı vatandaşlara bedava dağıtacağını açıkladı.

Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulı Berdimuhamedov’un video konferans ile gerçekleştirdiği toplantıda, Türkmen vatandaşlarına 35 bin 671 hektar arsanın konut yapmak için dağıtılacağı belirtildi.
Vilayet valileri tarafından arsa dağıtımına ilişkin sunulan projeyi değerlendiren Devlet Başkanı Berdimuhamedov, projeyi onayladı.
Dağıtılan arsalara yapılması öngörülen konutların modern olması gerektiğine dikkat çeken Türkmen lider Berdimuhamedov, yeni yerleşim birimlerinin altyapısının da eksiksiz tamamlanması gerektiğini ifade etti.
Berdimuhamedov söz konusu yerleşimlerde okul, sağlık ocağı, kültür evi gibi tesislerin de inşa edilmesi gerektiğini vurguladı.
Yeni evli çiftlere aile başına 1.6 veya 2.4 dönüm arsa verileceği belirtilirken, proje kapsamında konut inşa edecek olan vatandaşların uzun vadeli kredilerden faydalanabileceği belirtildi.
Böyle bir proje ülke genelinde son olarak 1993 yılında uygulanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir