fbpx

Arnavutköy’de AK Gönüllüler Sahada

Arnavutköy’de tamamı gönüllülerden oluşan bir ekip oluşturuldu. Kendilerini AK Gönüllüler olarak tanıtan grubun başkanı Mehmet Deniz Gazetemizin sorularını cevapladı.

2015-10-27_082431

 

2002 yılında siyasette atılan bu grup 2008 yılında çeşitli sebeplerden dolayı dağılmak zorunda kalmış. 7 Haziran seçimlerinden sonra vicdanen rahatsız olan grup tekrardan birlik olma kararı alarak kısa bir zamanda 350 kişiye ulaştı.

 

 

 

Grubun başkanı olan Mehmet Deniz bey Gazetemizin sorularını şöyle yanıtladı.

 

Grubun amacı ve hedefleri nelerdir ?

 

Grubun kendine koymuş olduğu hedefler vardır. Önümüzde 1 Kasım seçimleri var 1 Kasım seçimleriyle ilgili ne yapmalıyız gibi sorularla meşgul olmaktayız. 1 Kasım seçimleri adına davamız ve görüşümüz adına tespit ettiğimiz çözümleri uygulamaya koyacağız.

 

Grubunuz kimlerden oluşmaktadır?

 

Grubumuz bizimle beraber 2002 yılında siyasete başlamış veya daha önceleri çeşitli siyasi partilerde görev yapmış siyaseti bilen insanlar ile birlikte AK Parti çatısı altında toplanmıştır.  2008 yılına kadar aktif görev almış ancak daha sonra çeşitli sebeplerden dolayı siyaseti bırakmıştır.

 

Grubun ne gibi faaliyetleri vardır?

 

Kendi alanımızda 15 bölge başkanımızla birlikte yaklaşık 350 gönüllü dostumuz vardır. Dostlarımızla birlikte yapmamız gereken öncelikli hedefimiz okullara ve sandıklara sahip çıkmaktır. Bu hedefi de kısa bir zamanda gerçekleştirdik. Arkadaşlarla yaptığımız istişare toplantılarda aldığımız fikirlerden bir diğeri ise sahaya inmekti. Sahada yaptığımız faaliyetlerden bahsedecek olursak; sahada nokta ziyaretler yaparak ikna heyetiyle birlikte AK Partinin yapmış olduğu bu çalışması desteklemeye çalışıyoruz. Pazar çalışmaları ve Çat kapı ziyaretler ile oy talebinde bulunarak teşkilatın gücünü halk üzerinde hissettirebilmek adına çalışmalar yapmaktayız.

 

Neden 7 Haziran seçimlerinden sonra grubu tekrar oluşturma gereği duydunuz?

 

İçimizde bulunan 350 Kardeşimiz ile beraber 8 Haziran günü bir vicdan muhasebesi yaptık. Yaptığımız vicdan muhasebesi bize şunu söyledi “Niçin görev almadım?” , “Niçin Çalışmadım?”, “İstersen Çalışabilirdin.” Gibi kendi kendimize sitemlerde bulunduk. Daha sonra böyle bir fikir ortaya çıkınca bizlerde koşa koşa olur dedik vicdanımızın sesini bastırmak adına. Aslında bizim için 1 Kasım seçimleri 8 Haziranda yaşadığımız vicdan muhasebesini rahatlatma adına bu oluşumun içinde olduğumuzun en büyük göstergesidir. Tek başımıza iktidar olamasak bile elimizden geleni yaptık diyebilelim.

 

Böyle bir oluşum için talep nerden geldi ?

 

Talep içimizde aldığımız birkaç arkadaşımızın fikri ile meydana gelmiştir. Talep geldiğinde bizlerde böyle bir oluşumun olabileceğinin farkında değildik. Ne yapabilirdik nasıl çalışabilirdik gibi sorular kafamızı kurcalarken baktık ki 40-50 kişi olmuşuz. Madem biz 40-50 kişi olabiliyoruz o zaman biz 300-400 kişide olabiliriz diye düşündük. Benimle beraber bölgelerde ki eski başkanlara ulaştık.  Eski başkanlarımızda bize bu konuda destek vereceklerini söylediler bizde herkesi yönetimiyle kabul ettik.

20151021125911

Grup 1 Kasımdaki seçimlerden sonra devam edecek mi?

 

Hepimiz dava adamıyız neye hizmet ettiğimizi neye hizmet edeceğimizi gayet iyi biliyoruz. 1 Kasım seçimlerinden sonra Dernekleşme adı altında  alt yapısını hazırladığımız bir çalışma var eğer başarabilirsek bu yolda devam etmek istiyoruz.

 

 

Gazetemizin sorularını yanıtlayan Sayın Deniz, son olarak şu cümleleri söyledi;

“Biz bunu resmiyeti olmadan yapabiliyorsak herkes yapabilir. Bu seçim hakla batılın seçimi bu seçim devletin terörist diye ilan edilmek istendiği bir seçim milletin ve devletin seçimi “ ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir