fbpx

Tatili umreyle taçlandırdılar

İlim Yayma Cemiyeti Arnavutköy Şubesi ve Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenledikleri “Umre Ödüllü Temel Dini Bilgiler” sınavının sonucunda umre ödülü kazanan öğrenciler 14 günlük umre yolculuğu gerçekleştirdi.

Tatili umre ve tavaf ile taçlandırdılar

Arnavutköy’de liselerde yapılan sınav sonucunda umre ödülü kazanan öğrenciler ve onların velileri toplamda 49 kişi, ara yıl tatilinde 14 günlük umre yolculuğu gerçekleştirdi. Öğrenciler ilk kez kutsal topraklarla tanıştı. Öğrenciler Yeşilköy havaalanından ihramlarını giyerek Cidde’ye gittiler. Mekke’ye otobüs ile geçildi. Kabe’nin yanı sıra Arafat, Cennet’ül mualla, Müzdelife, Mina, Sevr ve Hira mağaralarını da ziyaret ettiler. Bol bol umre ve tavaf edildi.

7 günlük Mekke ziyaretinin ardında Medine’ye gelen ekip Mescid-i Nebevi’de ibadet yapıp yine önemli mekanları; Uhud, Hendek, Kuba mescidi, Mescid-i Kıbleteyn, Beni Saide gölgeliği, Cennet’ül Baki kabristanlığı, Osmanlı tren garı gibi önemli yerleri ziyaret ederek 5 Şubat 2015 sabahı yurda döndü.

Buruk ayrıldılar

Umreye giden öğrencilerden biri ise duygularını şöyle ifade etti, “Oraya gittiğim için çok mutluyum. Allah beni bu yaşımda evine çağırdı. Şu anda içinde bulunduğum duygu bambaşka. Özellikle Kabe’yi gördüğüm anda elimin ayağımın dolaştığını hissettim. Ne yapacağımı şaşırmış gibiydim. Önceden Mekke-i Mükerreme’yi ve Medine-i Münevvere’yi kitaplardan okuyarak öğrenirdik. Okulda öğrendiğim bilgiler beni bu kadar çok cezp etmedi. Gerçekten insanın bu duyguyu yaşaması gerekirmiş. Orada bunu öğrendim, bizlerin buraya gelmesine vesile olan ilim yayma cemiyeti arnavutköy şubesi yönetiminden, ilçe milli eğitim müdürlüğünden ve hayırseverlerden Allah razı olsun.” dedi.

Yarıyıl tatillerini kutsal topraklarda ibadet ve ziyaret ederek geçiren öğrenciler, umrenin verdiği coşkuyu tekrar yaşamak istediklerini belirterek Hac’a giderek yeni bu heyecanı yaşamak istediklerini söyledi.

 

  haberaktivite.net

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir