fbpx

720 Tapu Hak Sahiplerine Dağıtıldı

“ikinci Ve Üçüncü Etabı Hedefliyoruz”

Törende hak sahiplerine tapularını teslim ettikten sonra VEFA Konutları hakkında açıklama yapan Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, toplu konutların devamının geleceğini müjdesini verdi. Tapuları teslim ettikleri için mutlu olduğunu belirten Başkan Baltacı, “İstanbul’da bir ilk. Biz bu dönem seçim çalışmalarımızın başında Arnavutköy’de görev yapan kamu çalışanlarımıza öncelik tanımak şartıyla bir toplu konut çalışması yapacağımızı ifade etmiştik. Bu alanda Arnavutköy Belediyesi ve TOKİ iş birliği ile yapmış olduğumuz 720 konutluk bu çalışmamızı tamamladık ve hak sahiplerine bugün teslim ettik. Mutluyuz, inşallah ikinci ve üçüncü etaplarını da hedefliyoruz” dedi.

Taksitler 800 Liradan Başlıyor

Başkan Haşim Baltacı ayrıca binaya taşınan bir memuru evini ziyaret ederek kahve de içti. 35 bin metrekarelik alanda yer alan Hadımköy VEFA Konutları, Arnavutköy’de görevli kamu çalışanlarına 800 liradan başlayan taksitlerle ev sahibi olma imkânı sundu.

VEFA Konutları, Hükümet Konağına, Belediye Hizmet ve Meclisine, kültürel ve sosyal merkezlere, park ve ticaret alanlarına, Hadımköy Yaşam ve Kültür Merkezine, 3.Havaalanına, 3. Köprü Yolu’na ve Kanal İstanbul bölgesine komşu durumda yer alıyor.

“VEFA BORCUMUZU YERİNE GETİRDİK”

Kamu çalışanlarına vefa borçlarını yerine getirdiklerini dile getiren Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, “Arnavutköy’de görev yapan kamu kuruluşlarında görevli olan kamu çalışanlarımıza öncelik tanımak kaydıyla bir toplu konut çalışması yapacağımızı ifade ettik. Evlerin ve inşaatların kalitesi üst düzeyde. Beyaz eşyaları dahi iş dolanımlarında klimaları dahi fevkalade düşünülerek yapılmış olan binalardır.” dedi.

Kamu Görevlileri Mutlu

Arnavutköy Belediyesi, TOKİ ile Nazmi Akpınar Proje ve İnşaat iş birliğiyle yapılan, Arnavutköy’deki kamu personellerinin yüzünü güldüren VEFA Konutları’nda ikamet edecek olan memurlar da tapularını aldıkları için mutlu olduklarını dile getirdi. İlçede öğretmen olan Burçin Yılmaz emeği geçenlere teşekkür ederek, “Biz memurlar, öğretmenler olarak bu durumdan çok memnunuz” dedi. 23 yıllık memuriyet hayatında ilk kez ev sahibi olan Cengiz Coşkun da emekliliğine kısa bir süre kala ev sahibi olduğu için mutlu olduğunu dile getirdi.

“ÇOK HEYECANLIYIZ”

Yeniden ev sahibi olmanın mutluluğunu yaşayan Arnavutköy Belediyesi Zabıta Komiseri Ersin İnal, “Babamızın vermiş olduğu bir dairemiz vardı. Allah ikincisini de nasip etti. Başkanımızın sağlamış olduğu imkânlarla yeni dairelere sahip olduk. Bu bölgede merkezi bölge olması açısından 3. Havaalanı, Kanal İstanbul gibi, büyük projelerin olduğu bölgede ev sahibi olmak çok zordu. Fakat sağ olsunlar büyüklerimiz öncü oldular. Çok heyecanlıyız.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir