fbpx

Arnavutköy’ün gururu oldular

13. Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali’nde Arnavutköy rüzgarları esti. Festival çerçevesinde gerçekleşen yarışmalara 21 öğrenci ile katılan Arnavutköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi büyük başarı elde etti. Bu yıl ki festivalde çeşitli dallarda yapılan yarışmalarda 10 gümüş, 10 bronz madalya ile 7 merit ödülü kazanan öğrencilerimizin başarısı göğsümüzü kabarttı.

Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu tarafından her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali bu yıl da Beylikdüzü Fuar Alanı’nda gerçekleşti. Fuara Arnavutköy Mesleki be Teknik Anadolu Lisesi damga vurdu.

28-31 Ocak tarihleri arasında gerçekleşen 13. Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali’nde Arnavutköy rüzgarları esti. Festival çerçevesinde gerçekleşen yarışmalara 21 öğrenci ile katılan Arnavutköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi büyük başarı elde etti. Bu yıl ki festivalde çeşitli dallarda yapılan yarışmalarda 10 gümüş, 10 bronz madalya ile 7 merit ödülü kazanan öğrencilerimizin başarısı göğsümüzü kabarttı.

21 öğrencisi ile tüm branşlarda ödül alan öğrencilerin ana sponsoru ve en büyük destekçisi olan Nokta Tesisleri ise, başarılı öğrenciler onuruna bir yemek organizasyonu tertip etti. Arnavutköy Nokta Tesisleri’nde düzenlenen yemekli programa Arnavutköy Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Aygenli ve eski Boğazköy Belediye Başkanı Hatip Aras’ın yanı sıra, Nokta Tesisleri Yönetim Kurulu Başkanı Sami Gül ve Yönetim Kurulu Üyeleri Bedrettin Gül, Sadrettin Gül, Abdullah Gül, Arnavutköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ve festivalde dereceye giren öğrenciler katıldı.

Arnavutköy’ün gururu oldular

Türkiye’nin en prestijli turizm okullarının da yarıştığı festivalde Arnavutköy’ün adını en iyi şekilde temsil eden öğrencileri Nokta Tesisleri’nde ağırlayan Sami Gül, öğrencilere ve öğrencilerin festivale hazırlanmasında büyük emek sarf eden öğretmenlere çam sakızı çoban armağanı hediyeler verdi.

Nokta Tesisleri’nde düzenlenen programda bir konuşma yapan Arnavutköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Sezgin Tekin, yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı öğrencilerinin 3 yıldır katıldığı ve her yıl başarısını arttırarak yoluna devam ettiğini, öğrencilerinin almış oldukları başarılı sonuçların diğer öğrenciler için de örnek teşkil edeceğine inandıklarını belirtti.

En prestijli okulları bile gölgede bıraktılar

Tekin, sözlerine şöyle devam etti: “Bu tür yarışmalar öğrencilerimizin kendine olan güvenlerini arttırmakla beraber okulumuzun da adını duyurmaktadır. 2013 yılında ilk defa katıldığımız yarışmalarda 3 gümüş ve 3 bronz madalya aldık. 2014 yılında ise 3 gümüş, 3 bronz ve 4 merit derecesi aldık. Her yıl bir önceki yıla oranla çok daha iyi oluyoruz. Bundan sonraki amacımız 2016 yılında gerçekleşecek 14. Uluslararası İstanbul Gastronomi festivalinde başarılarımızı arttırarak devam etmektir. Son iki yıldır gümüş madalya aldığımız En İyi Lise Kategorisinde altın madalya alarak kalitemizi taçlandırmak istiyoruz. Artık yalnızca İstanbul’da değil diğer illere giderek oralarda da okulumuzu ve Arnavutköy’ü  en iyi şekilde temsil etmektir. Bu amaçla ilk etapta Fethiye ve sonrasında Antalya, Alanya ve Bursa’daki yarışmalara katılmak amacındayız. Başarılarından dolayı tüm öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Yarışmaya katılan öğrencilerimizin hazırlanmalarında bizlerle birlikte emeği geçen tüm Executive Chef’lerimize ve bize destek olan Nokta Kuyu Kebap’a teşekkür ederiz” dedi.

 

Aygenli: Arnavutköy için önemli bir başarı

Arnavutköy belediye Başkan Yardımcısı Kemal Aygenli de tüm branşlarda ödül alan öğrencileri kutlayarak, Arnavutköy’ün 30 yıl önceki halinden şimdiye kadar çok büyük değişimler yaşadığına dikkat çekerek, “Özellikle eğitimdeki başarıların Arnavutköy’ün tanınması, bilinmesi ve değerinin artmasında önemli bir katkısının olduğunu söyledi.

Sami Gül: Seneye daha büyük başarılara imza atacağız

Nokta Tesisleri Yönetim Kurulu Başkanı Sami Gül ve Bedrettin Gül de öğrencilere hitaben yaptıkları konuşmalarda başarıların devamının gelmesini dilediklerini söylediler. Nokta Tesisleri olarak inandıkları ve güvendikleri tüm projeleri desteklemeye gayret ettiklerini ifade eden Sami Gül, Arnavutköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile gurur duyduğunu sözlerine ekleyerek tüm öğrenci ve öğretmenleri kutladı. Öğrencilere kendi isimlerinin yazılı olduğu ajanda ve kalemler hediye eden Gül, “Umuyorum ki bu kalem ve not defteri ile hayırlı ve başarılı işlere imza atacak notlar alırsınız. Sizin başarınız bizim gururumuzdur. Seneye sizlerden 35 hatta 40 ödül bekliyoruz” dedi.

haberaktivite

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir