fbpx

SONDAKİKA : Deprem Arnavutköy’ü de Salladı

Marmara ve Ege ve Akdeniz’de şiddetli deprem

3 bölgeyi etkileyen deprem büyük korku yarattı.

İlk gelen bilgilere göre merkez üssü Gökçeada’nın batısı olan depremin büyüklüğü 7.2.

MarmaraAkdeniz ve Ege Bölgesi saat 12.26’da şiddetli depremle sallandı. Deprem Bolu’dan Edirne’ye, İstanbul’dan İzmir’e, Çanakkale’den Eskişehir’e kadar geniş bir alanda hissedildi. Depremin can ve mal kaybına neden olup olmadığı araştırılıyor.

İstanbul ve ilçelerinde şiddetli bir şekilde hissedilen deprem, maden faciasında 301 kişinin yaşamını yitirdiği Soma’da da halkı sokaklara döktü.

Kandilli Rasathanesi merkez üssü Gökçeada’nın batısı olan depremin büyüklüğünü önce 6.7 olarak duyurdu ancak daha sonra 6.5 olarak yeniledi. Amerikan Jeolojik Araştırma Kurumu ise merkez üssü Yunanistan’dan olan 7.2 büyüklüğündeki depremin derinliğinin 91 km olduğunu duyurdu. Depremi hissedenler sokaklara döküldü. Yakınlarına ulaşmak isteyenler ulaşmakta zorluk çekiyor şu anda.

AFAD, Çanakkale’ye 90 km uzaklıkta meydana gelen depremin büyüklüğünü 6.5 olarak belirtti.

ŞARKÖY’DE 5 YARALI

Deprem birçok yerde paniğe neden olurken, binalardan atlayanlar ve bu nedenle yaralananlar oldu. Şarköy’de binadan atlarken yaralanan 5 kişi hastaneye kaldırıldı.

Deprem ilk belirlemelere göre başta Gökçeada olmak üzere Edirne ve Çanakkale’nin bazı yerleşim merkezlerinde binalarda hasara neden oldu.

Bilgiler Aktarılmaya Devam Edicek…

1248311752110

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir