fbpx

Palandöken’de kayak keyfi

Kar yağışı ve sise rağmen turistler Palandöken’de kayak yapmanın keyfini yaşıyor.

Kar kalınlığı 40 santimetre ölçülen Palandöken’de, aralıklarla kar yağışı etkili oluyor. Ukrayna, Rusya, İran ve Polonya’dan gelen turistler, kar yağışı altında kayak, snowboard yaptı, kızak kaydı.

Tatilcilerin çocukları da kar topu oynadı. Pistlerde görülen sis ve etkili olan kar yağışına rağmen turistler, kayak yaparak güzel vakit geçirmeye çalıştı.

Önemli kış turizm merkezlerinden Palandöken’de, 1, 2, 3 ve 5 nolu pistlerin dışında tüm pist ve gondolların açık olduğu öğrenildi.

Polat Renaissance Otel Genel Müdürü Bora Kanber, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’nin hiçbir yeri kar almazken, Palandöken’de böyle bir sıkıntının olmadığını belirterek, “Karlama sistemleri sayesinde burası altın çağını yaşıyor. Palandöken, hak ettiği değeri bu sene almaya başladı” diye konuştu.

Havalimanın kayak merkezine 15 dakika uzaklıkta olduğunu anlatan Kaber, “Dünyadaki bütün imkanları bulunun tek merkez burası. Oteller gece kayağı hizmeti de sunuyor” dedi.

Xanadu Oteli İdari İşler Müdürü Ömer Akca da kar yağışının doping etkisi yarattığını belirterek, “Farklı ülkelerden misafirlerimiz var. Özellikle Belarus’tan rezervasyonlar alıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir