fbpx

Umran Bağımsız Araç Ekspertiz Otoport AVM’de Hizmete Açıldı

Umran Bağımsız Araç EkspertizOtoport BayiE-5 Yolu üzeri Haramidere Kavşağı OtoportAVM’de hizmete açıldı.

Beyoğlu Kadı Mehmet Cami İmamı Mevlüt Eryiğit’in okuduğu dualarla açılan Umran Bağımsız Araç EkspertizOtoportBayi’nin açılışına birçok vatandaş katıldı. Açılış kurdelesini firma işletmecisi Hasan Canarslan annesi Ayşe Canarslan ile birlikte kesti.

2015-11-24_141650

Umran Bağımsız Araç EkspertizOtoport Bayi İşletmecisi Hasan Canarslan çalışmalarından bahsederek, “Umran Ekspertiz olarak üçüncü bayimiz Otoport’ta açıldı. Sektöre 2007 yılında giren Umran Bağımsız Araç Ekspertiz bugüne kadar birçok çalışamaya imza atmıştır. Daha önceden araç sahibi yada araç alacaklar ustalara gidiyorlardır. Şimdi ise kurumsal olan ekspertizleregetiriyorlar. Araçların kaporta boya mekanik kontrollerini yapıyoruz. Bununla beraber sigorta hizmetimiz var. Bunun yanında ekspertiz hizmeti alan müşterilerimize anlaşmamız olan Tur Assist ile 99 Euro değerindeki yılda iki kere yararlanabilecekleri yol yardım paketi hediye ediyoruz. 500 kilometre yakın yerlerdeki araçlara iki kere yol yardımı, çekici, çilingir gibi hizmetleri hediye ediyoruz. 150 TLekspertiz içersinde neler olduğunu sayarsak, yanal kayma testi, güven testi, süspansiyon testi, kaporta boya testi var. 4×4’lerdedyno testi var. Bu diğer firmalarda yok. Bunun gibi hizmetlerimizi müşterilerimize sunuyoruz” diye konuştu.

 

“4 yılda 40 bin araca ekspertiz hizmeti verdik”

Hasan Canarslan, “Ekspertiz kurucularındanız. Diğer firmalar bireysel çalışıyor biz daha çok kurumsalız. Toplamda 8 personel çalışıyor. Bir personel iki işi aynı anda yapmıyor. Bizim servis müdürümüz ayrı. Aracı karşılayan personelimiz ayrı, kaportacımız ayrı, elektrikçimiz ayrı, mekanikçimiz ayrı, ön muhasebe, sigortacımız hepsi ayrı biz bu işin ilk kurucularındanız. Müşterilerimizin biz tercih etmelerindeki sebep 4 yılda 40 bin araca ekspertiz hizmeti verdik. Zaten müşterilerimiz başka ekspertizlere gittiklerinde bizim farkımızı anlayacaklar. Biz ne galericilerin safındayız ne de alıcıların safındayız. Çekap (Check-up) gibi düşünün arabanın tek tek sorunlarını söyleriz. Araba alıp satmayız. Bizim firmamızın altın kuralı var. Galericilik yapmayız. Arabalara fiyat vermeyiz. Arabaların arızaları hakkında şu kadar tutar demeyiz. Biz objektif durmaya çalışıyoruz. Ne alıcının ne de satıcının yanındayız. Alışverişlerine karışmayız” dedi.

 

“Ustalarımız tecrübeli ve bu konuda eğitimliler”

Umran Bağımsız Araç Ekspertiz Oto Port Bayi İşletmecisi Hasan Canarslanekspertiz sektörü hakkında da bilgiler vererek, “Ekspertiz sektörü son dört yılda parlayan bir sektördür. Son bir yıldır insanlar daha çok öğrendiler ekspertiz işini ama daha önün de bir iki yılı var. Daha iyiye gidiyor inşallah, daha iyiye gidecek. Daha önceden insanlar arabalarını kendi ustalarına götürüyorlardı. Ustalar arabanın bir sağından bir solundan bakıyordu, arabanın motorunu dinliyordu ve iki tur atıp al ya da alma diyorlardı. Ustalar sonuçta her arabayı anlamıyor her ustanın alışık olduğu arabalar vardır. Amerikan arabaları jipler, jopan arabaları dediğimiz bir kategori vardır. Yerli arabalar vardır. Bir usta bütün arabaları anlamaz ama bizim ustalarımız tecrübeli ve bu konuda eğitimliler.Örnek veriyorum kaporta ustamız 35 yıllık kaporta boya işinde çalışmış bize gelmeden önce 9 aylık eğitime tabi tutuluyor ve öyle sertifikaları veriliyor. Bizim tüm personelimiz sertifikalıdır. Ekspertiz işi ustaların iki tur atması gibi değil. Daha profesyonel bir hizmet sunuluyor. Biz yedi sayfalık bir rapor hazırlıyoruz. Sayfanın bir tanesi bizde kalıyor. Bir sayfasını alıcıya bir sayfası satıcıya veriyoruz. Altına imzamızı atıyoruz. Örneğin ileride arabanın boyasına, kaportasına boyalı dediğimizde yada orijinal dediğimizde bu şekilde çıkmazsa mesuliyetin altına biz giriyoruz. İmzamızın arkasında duruyoruz” şeklinde konuştu.

 

Adres: E-5 Yolu Üzeri Haramidere Kavşağı Otoport AVM Kat:4 No:121-122 Esenyurt /İST

Tel: 444 5 417

Gsm: 0543 741 31 44

Web: www.umranoto.com.tr

E-mail: [email protected]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir