MECLİSTE DENETİM KOMİSYONU RAPORU TARTIŞMASI

0
4180
views

Arnavutköy Belediyesi Meclis Ayı toplantılarının Çarşamba günkü oturumunda Denetim komisyonu raporunun kendilerine ulaşmadığını söyleyen MHP’li Meclis Üyesi Av. Muharrem Yaman ile Meclis Başkanvekili Abubekir Taşyürek arasında usül tartışması yaşandı.

Arnavutköy Belediyesi Meclis Ayı toplantılarının Çarşamba günkü oturumunda Denetim komisyonu raporunun kendilerine ulaşmadığını söyleyen MHP’li Meclis Üyesi Av. Muharrem Yaman ile Meclis Başkanvekili Abubekir Taşyürek arasında usül tartışması yaşandı.

Arnavutköy Belediyesi Meclis toplantısı hararetli bir tartışmaya sahne oldu. MHP’li Meclis Üyesi Av. Muharrem Yaman ve Meclis Başkanvekili Abubekir Taşyürek’in tartışma konusu Denetim Komisyonu raporu üzerine oldu. Belediye’de tiyatro oynandığını söyleyen Yaman’a, Taşyürek’in yanıtı; ‘Burası bir tiyatro sahnesi değildir. Siyaset yapma arzunuzun farkındayım ancak size buradan ekmek çıkmaz’ oldu.

“Siyaset yapma ihtiyacınızın yeri burası değil”

MHP’li meclis üyesi Yaman’ın Denetim Komisyonu raporunun kendilerinden saklandığını söyleyerek ‘Çiğ yemedim ki karnım ağrısın diyen bu meclisin bizden raporu saklaması ve ya geç ulaştırmasını doğru bulmuyorum’ demesi üzerine meclis başkanvekili Taşyürek de Muharrem Yaman’ı usule uymaya davet ederek; “Sizin siyaset yapma ihtiyacınızın farkındayız ancak buradan size ekmek çıkmaz” diyerek tepki gösterdi.

 

“Raporu neden saklıyorsunuz?”

Arnavutköy Belediyesi Meclis toplantıları devam ediyor. Çarşamba günkü oturumda gündem dışı söz alan MHP’li Meclis Üyesi Av. Muharrem Yaman, 2015 yılı faaliyet raporunun görüşüleceği toplantı öncesinde Denetim Komisyonu raporuna ulaşamadığını söyleyerek; “2 gündür Belediyede çalmadık kapı bırakmadım. Başkan yardımcılarından özel kalem müdürlüğüne kadar her kapıyı çaldım ancak kimse bana denetim komisyonu raporunu vermedi. Ben meclis üyesi olarak bu raporu görmek istedim, incelemek ve varsa eksiklikleri tespit etmek istedim. Ancak belediyede sanki bir tiyatro oyunu oynanıyor gibi herkes topu birbirine atarak adeta raporu bizlerden saklamaya çalıştılar” dedi.

Arnavutköy Belediyesi’nin şeffaf olması gerektiğini de ifade eden Yaman, “Çiğ yemedim ki karnım ağrısın diyen sizlerin bu raporu bizlerden saklamasını manidar buluyorum” dedi.

yaman

“Size buradan ekmek çıkmaz”

Belediye meclisinin tiyatroya benzetilmesini ahlaki bulmadığını söyleyen Meclis Başkanvekili Abubekir Taşyürek, MHP’li meclis üyesi Yaman’ı sert bir dille eleştirdi. Yaman’ın siyaset yapma ihtiyacıyla böyle konuştuğunu ifade eden Taşyürek; “Bunun bir ulusü erkanı vardır. Usul şudur ki sayın Yaman’ın muhatabı meclis başkanlığıdır. Komisyon raporunu bizden alması gerekirken alakasız tüm kapıları çalması usulü bilmemesinden kaynaklanıyor” dedi.

Taşyürek, Muharrem Yaman’ın siyaset yapmaya çalıştığını ifade ederek, “Size siyaset yapma arzunuzla alakalı olarak buradan ekmek çıkmaz. Sizin rapora ulaşmak için yaptığınız girişimlerde kimlerle görüştüğünüzün bir önemi yok, muhatabınız meclis başkanlığıdır” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here