fbpx

YAMAN’IN MEYDAN ÖNERİSİNE BALTACI’DAN RED

Arnavutköy Belediyesi Mart ayı meclis görüşmelerinde MHP meclis üyeleri Av. Muharrem Yaman ile Mehmet Akman tarafından verilen “Arnavutköy Meydan Projesi” ile ilgili öneri reddedildi.

Arnavutköy Belediyesi Mart ayı meclis görüşmelerinde MHP meclis üyeleri Av. Muharrem Yaman ile Mehmet Akman tarafından verilen “Arnavutköy Meydan Projesi” ile ilgili öneri reddedildi.

Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı imzası ile yazılı olarak verilen 30.03.2016 tarih ve 57204986-610 sayılı cevap yazısında şöyle denildi, “İlgili soru önergesi ile Arnavutköy 57,58,59 ve 60 numaralı parsellerin kamulaştırılması veya Belediyemiz mülklerinden uygun olanlarla takas edilerek meydan olarak talep edilmektedir. Arnavutköy 57, 58, 59 ve 60 numaralı parseller 14.06.2010 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Arnavutköy Merkez ve çevresi uygulama imar planında konut ve Ticaret alanında kalmaktadır. Arnavutköy Belediye Binası ve Hasan Doğan Stadının bulunduğu alanın “Katlı otopark ve Meydan” olarak düzenlenmesine ilişkin proje tamamlanmış olup işin yapımına ilişkin ihale süreci devam etmektedir. Söz konusu parsellere çok yakın konumda bulunan “Katlı Otopark ve Meydan” yaklaşık 10.500 m2’lik alanda meydan ihtiyacını karşılamaktadır. Bilgi ve gereğini rica ederim” denilmektedir.

MHP Meclis üyesi Av

“BAKALIM MEYDAN NASIL OLACAK”

Konu ile ilgili önerge sahibi Av. Muharrem Yaman, Gazetemize yaptığı açıklamada, “Biz MHP meclis üyeleri olarak Merkez Cami önünün genişletilerek insanlarımızın güzel vakit geçirebilmelerine olanak sağlamak istedik. Vatandaşlarımızın Eminönü, Sultanahmet, Beyazıt gibi camilere gitmeden Arnavutköy Merkez camii önünde güvercinlere yem atmalarını istedik. Mart ayı meclis görüşmelerinde Meclis Başkanlığına Arnavutköy Merkez Camii önünde bulunan bir vakfa ait arsanın kamulaştırılarak veya takas usulü ile meydan olarak düzenlenmesini önerdik. Ancak Başkan Baltacı imzası ile verilen yazılı cevapta, Arnavutköy Belediye binası önünde bulunan Hasan Doğan Stadyumunun yıkılarak yerine katlı otopark ve Meydan projesinin ihale sürecinin devam ettiği belirtilerek, verdiğimiz önergeye olumsuz cevap verdiler. Diyecek bir şey yok, bekleyip göreceğiz, bakalım yapılacak katlı otopark ve meydan projesi nasıl olacak? Arnavutköy’ün ve Arnavutköy’de yaşayan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayabilecek mi? göreceğiz” dedi.

zekeriya yıldız

ZEKERİYA HOCA’DAN SİTEM

 

MHP’li meclis üyelerinin meydan projesi için önerdikleri arazi bir vakfa ait arazi olarak bilinmekteydi. Bahse konu olan vakfın Arnavutköy temsilcisi Zekeriya Yılmaz, konu ile ilgili önergeden gazeteler aracılığıyla bilgisinin olduğunu söyleyerek, “Keşke bu öneriyi Belediye Meclisi’ne sunan meclis üyeleri bizlerin de görüşünü alsaydılar. Bizler zaten vakfımıza ait olan araziden yaklaşık 120 metreyi Belediye’ye terk ettik. Merkez Camii önündeki alanın ferahlığını bizler de isteriz. Konu ile ilgili olarak Belediye Başkanımızla önceden de görüşmeler zaten yapılmıştı” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir