fbpx

Tehlike Sonunda Farkedildi

Arnavutköy Mustafa Kemal Mahallesi’nde, yakınında 12 bin kişi kapasiteli Türkiye’nin en büyük camilerinden Yeşil Cami’nin de bulunduğu İstanbul caddesinde hasarlı direk paniği nihayet sona erdi. Günlerdir yan yatmış bir vaziyette her an büyük bir kazaya sebep olabilecek direği yerinden söken BEDAŞ yetkilileri olası bir facianın önüne geç de olsa geçmiş oldu.

4 gün önce zarar gören elektrik direğinin her an can alabileceğinden endişe eden mahalle sakinleri ve çevre esnafı defalarca BEDAŞ yetkililerine şikayetlerini bildirse de söz konusu direğin düzeltilmesi ya da devrilmek üzere olduğu yerden sökülmesi için hiçbir çalışma başlatılamamıştı.

Birilerinin ölmesi mi gerekiyordu?

Otobüs durağının hemen yanında her an düşecek gibi duran ve elektrik akımının kesilmediği direk, araçlardan çok yayaları tehdit ediyordu. İşlerine gitmek için otobüs durağına gitmek zorunda kalan bazı vatandaşlar ise gördükleri manzara karşısında şaşkınlıklarını gizleyemiyor ve BEDAŞ’a şikayet telefonları yağdırıyordu.

Arnavutköy’deki yerel basın mensuplarının da defalarca haber yaptığı elektrik direği ile ilgili 4 gün aradan sonra nihayet bir adım atıldı. Direği devrilmek üzere olduğu yerden çıkaran yetkililer, olası bir facianın da önüne geçmiş oldu. BEDAŞ’ın 4 gün beklemesi karşısında tepki gösteren mahalleli, ille de birilerinin ölmesi mi gerekiyordu bu direk yüzünden dediler.

haberaktivite

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir