fbpx

Vicdansızlar Ciğerlerimizi Yok Ediyor

Arnavutköy ilçesinin önemli zenginliklerinden olan orman bölgeleri ve doğal alanlar vicdan ve ahlak yoksunu kişilerin çöp ve moloz döküm sahası haline geldi. Önlem alınmazsa ilçemizin bu zenginliği çöp ve moloz yığınlarıyla istila edilecek.

P1100679

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte tüm haftanın yorgunluğunu atmak ve şehir stresinden kurtulmak isteyen insanlar aileleriyle birlikte ilçemizin orman alanlarına akın ediyor. Bu alanlarda insanlar ailesiyle birlikte hoş bir vakit geçirerek şehir yaşamının vermiş olduğu stresi bir nebze olsun atıyor.

Ancak; son günlerde bu doğal alanlarımız vicdan ve ahlak yoksunu bazı kişiler tarafından moloz ve çöp döküm alanı haline getirilmiş durumda. Bu alana aileleriyle birlikte piknik yapmak için gelen insanlar biranda karşılarında çöp ve moloz yığınlarıyla karşılaşıyor.

İşte bu alanlardan birisi olan Karlıbayır Mahallesinin orman girişi de bunlardan birisi. Karadağ Caddesinin sonundan ormanlık alana ayrılan 200 Metrelik bu yol boyu ve sonu adeta moloz ve çöplerle doldurulmuş durumda. İstanbul’un oksijen deposu bu çamlık alan insanlığa ve ekolojik yaşama saygısı olmayan insanlıktan nasibini almamış kişiler tarafından çöplük haline getirilmiş durumda.

Mahalle sakinleri ise bu konudan şikayetçi. Eskiden bu alanın tertemiz doğal bir çamlık olduğunu şimdilerde ise bu çam ormanının atık ve molozlarla istila edilmiş durumda olduğu dile getiren mahalle sakinleri, yıllardan beri tertemiz ve doğal güzelliğini koruyan bu alanın çöp ve moloz dökerek can çekişmesine sebep olan kişi veya kişilere ateş püskürüyor.

İlçemiz ve memleketimizin oksijen deposu olan bu tür alanların bu şekilde heba edilmesi bir insanlık ayıbı bir kendini bilmezliktir. Bu alanların korunması ve bu tür kirlilik oluşturulmasının önüne geçmek orman bölge müdürlüğü ve Arnavutköy Belediyesinin üzerine düşmektedir. İlçemizin bu doğal güzelliklerinin bu şekilde heba edilmesine Arnavutköy Haber Gazetesi olarak dikkat çekmek ve yetkililerden bu konu hakkında ne gibi önlemler ve yaptırımlar alınacağı konusunda açıklama beklemekteyiz.  Arnavutköy Haber/ Onur Saka

P1100673P1100670

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir