fbpx

Kamuoyu Baltacı’nın Adaylığına Tepki Gösterdi

“İradene Sahip Çık Platformu” Olarak 9 Şubat Pazar Günü Arnavutköy Düğün Salonunda yapılan programla Ahmet Haşim Baltacı’nın yeniden aday gösterilmesine tepki gösterdi.2014 Yerel Seçimleri İçin Ak Parti Arnavutköy Belediye Başkanlığına tekrar aday gösterilen Ahmet Haşim Baltacı’ya kamuoyu tepki gösterdi.

‘İradene Sahip Çık Platformu’ adı altında düğün salonunda bir araya gelen partililere konuşan Demirhan, mevcut Ak Partili Belediye Başkanı Ahmet Haşim’i bütün imkanlara rağmen ilçeyi geliştirememekle suçladı.

Demirhan “Kamuoyu İstismar Edilemez”

Programda konuşma yapan Demirhan, “2004, 2009 yıllarında dendi ki, Türkiye’de Ak Parti güzel şeyler yaptı. Çok önemli vizyon projeler geliştirildi. O vizyonu yakalayamayan bir Belediye Başkanı olarak burada değişim istiyoruz, dediler. Hem Ak Partililer hem deArnavutköylüler. Diğer partilere oy vermiş bütün kesimler. Çeşitli girişimlerde bulunduk. Ak Parti dedi ki, hayır, ‘Biz yine Haşim Bey’le devam edeceğiz. Buna rağmen Arnavutköy halkı karşılıksız olarak, hiç bir şey beklemeden, yine birinci parti yaptı. 2011’de yine geldi. Evet, şimdi 2014 seçimlerine geldik, yeter artık. Artık bu kadar istismar edilmez. Bu kadar karşılıksız olarak verilmez. Halkın bir talebi var. Halk burada değişim istiyor, halk burada gelişim istiyor.” dedi.

Partililer adına konuşan Resul Kantarkıran ise kendi adaylarının aday gösterilmesi için yapacakları müracaatlar sonucunda herhangi bir neticeye ulaşamadıkları taktirde kararlarını yeniden gözden geçireceklerini söyledi. Kantarkıran, “Arnavutköy’de yaşayan binlerce vatandaşımızın çıkarları için gerekirse kendimize yeni bir yol çizip, seçim çalışmalarımızı çizdiğimiz bu çizgi üzerinde yürüteceğiz.” ifadelerini kullandı.

Sütlan “Kamuoyunun Sesi Olmaya Gayret Ediyoruz”

Gecede yerel gazeteciler adına konuşan gazeteci Salih Sütlan, kendilerinin Ak Parti’ye ya da başka bir siyasi partiye karşı olmadığını söyledi. Sütlan,”Biz sadece basın mensubuyuz. Yaşanan gerçekleri yansıtmakla görevliyiz. Kamunun toplumun sesi olmaya gayret ediyoruz. Ama ne yazık ki benim yapmış olduğum bütün haberlerime yalanlama yapılarak, bana 9 vtane dava açıldı, 300 bin lira tazminat davası açılarak bastırılmaya çalışılıyor. Ben bir haftadır yapmış olduğum haberlerden dolayı bana etmedikleri küfürler kalmadı. Benim anama da avradıma da küfür edildi. Şimdi ben yazmaya devam ediyorum, yazmaya da devam edeceğim. Onlara asla ve asla boyun eğmeyeceğim.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir