fbpx

Bağımsız Başkan Adayı Dilek Aras ve Kadınlar Kalem Kırdı

Arnavutköy Bağımsız Belediye Başkan Adayı Av. Dilek Aras ve kadınlar 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kalem kırdı.

Arnavutköy Bağımsız Belediye Başkan Adayı Av. Dilek Aras ve kadınlar 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir araya geldiler. ‘Kadınlara haksızlık yapanların, söz hakkı tanımayanların ve kadınlara zulmedenlerin kalemini kırıyoruz’ diyen kadınlar ellerine aldıkları kalemleri kırdılar.

Başkan Adayı Dilek Aras, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün aslında hüzünlü bir anma günü olduğunu belirtti. Aras, 8 Mart 1857′de New York’ta bir tekstil fabrikasında 40.000 dokuma işçisinin daha iyi çalışma koşulları için greve başladığını ve polisin işçilere müdahalesiyle işçileri fabrikaya kilitlemesi ve ardından çıkan yangında çoğu kadın 129 kişinin hayatını kaybettiğini ifade etti. Bağımsız Aday Av. Dilek Aras, hakkını savunmak için hayatını kaybeden kadınların anısına her yıl kutlanan bu günün aslında kadınların ödedikleri bedelleri hatırlatan bir gün olduğunu belirtti.

Artık kadınlar bedel ödemekten yorulmuştur, her kadın dik durmalı ve hakkına sahip çıkmalıdır diyen Arnavutköy Bağımsız Belediye Başkan Adayı Av. Dilek Aras, tüm kadınların dünya kadınlar gününü kutladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir