fbpx

HDP’nin Adayı Dr. Harun Kaya Oldu

Halkların Demokrasi Partisi ( HDP ) Arnavutköy Belediye Başkan adayı Dr. Harun Kaya oldu.HDP Arnavutköy İlçe başkanlığı tarafından Arnavutköy Tellioğlu spor tesislerinde düzenlediği aday tanıtım toplantısına Arnavutköyde faaliyet gösteren STK temsicileri, İş adamları, mahalle muhtarları, HDP İlçe örgütü ve BDP ilçe örgütü yöneticileri ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

 

“HDP bir Türkiye projesidir”

 

Tellioğu spor tesislerinde düzenlenen aday tanıtım toplantısında bir konuşma yapan HDP Arnavutköy Belediye başkan adayı Dr. Harun Kaya şunları söyledi; “HDP bir Türkiye projesidir. Hem siyasal düşünceme, hem Türkiye gerçeğini en iyi ifade eden bir siyasi parti olması sebebi ile HDP’nin Arnavutköy Belediye Başkan adayı oldum. HDP Türkiye’nin kurucu felsefesine uygun bir siyasi parti olduğu düşüncesindeyim. Bu yüzden HDP hem Türkiye’ye hem Arnavutköy bölgesine büyük katkıları olacaktır. ”

 

“Arnavutköy’ün ekolojik dengesini bozmadan burayı yönetmek istiyoruz”

 

Arnavutköy bölgesine yabancı olmadığını söyeleyen Kaya, “Bölgede azımsanmayacak kadar çok akraba ilişkilerim bulunmaktadır. Aday olmam için akrabalarım dostlarım ve parti tabanının talepleri olmuştur. Yeni yapılanmakta olan bir ilçe burası, böyle bir ilçenin ekolojik dengesi bozulmadan kentleşmesi gerekiyor. Bir köy kent olarak değilde, gerçek manada kentlilik kültürünün en iyi şekilde geliştirilebilecek ve hizmet üretilebilecek bir ilçe olması sebebi ile Arnavutköyü önemsiyoruz. Burası dünyanın en pahalı toprakları ve biz buranın üzerinde yaşıyoruz. Bunun kıymetini anlamayacak ve sadece vahşi kapitalist bir sömürgeyle burayı yönetmeye çalışanlardan kurtarmalıyız” dedi.

 

“Biz Arnavutköy’ün doğasını tahrip etmeden hizmet sunmak istiyoruz”

 

Çünkü Arnavutköy İstanbulun akçiğerleridir. Eğer sizler bir ülkenin akçiğerlerini yok ederseniz ülkeyi tamamen yok edersiniz. Arnavutköy’de doğayı tahrip etmeden kentleşmeyi çok sade ve düzgün bir şekilde yapmayı başarabiliriz. Bizim için önemli olan 10 Yıllar hatta yüzyıllar boyunca adımızın anılacağı güzel eserler bırakmak olacaktır. Bende Arnavutköy’de bu hizmete talibim.

 

“Bölge halkının arzu ettiği projelere sahibiz”

 

Kaya sözlerine şöyle devam etti; “Seçilirsem eğer bir döneme ait bir başkan olarak değilde, uzun seneler buraya hizmet etmek düsturuyla yola çıkmak istiyorum. İlerleyen süreçte Arnavutköy için arzu ettiğimiz ve planladığımız projelerimizi halkımızla paylaşarak verimli ve bereketli bir seçim süreci yaşayacağımızı umut ediyorum. Gençler için, kadınlar için, yaşlılar için farklı projelerimiz ile birlikte Arnavutköyü yeniden hak ettiği hizmeti sunmak adına bu yola çıkmış bulunuyoruz. adaylığımız Arnavutköy’de yaşayan herkese hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

 

Dr. Harun KAYA KİMDİR?

 

1961 Muş ili Varto ilçesi doğumlu olan Dr. Harun Kaya İlköğrenimi Oruç Gazi İlköğretim okulunda tamamladı. Daha sonra Lise eğitimini Pertevniyal Lisesi’nde tamamladı. 1985 Yılında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Anadolu’nun bir çok il ve ilçelerinde doktorluk görevlerinde bulundu. Kaya, bir dönem İzmir’de çalıştı. İstanbul Eyüp Belediyesi’nin halk sağlık merkezini kurdu. 1993 yılında devlet görevinden istifa ederek Toplum Cerahi Merkezi’ni kurudu. Halen Toplum Cerahi Merkezi’nin acil servisinde aktif cerahi hekimliği görevine devam etmektedir. 1999 yerel seçimlerinde İstanbul Gaziosmanpaşa ilçesinde HADEP’ten belediye başkan adayı oldu. 2004 Yılında SHP den Gaziosmanpaşa belediye başkan adayı olan Kaya, aktif siyasetin dışında Doğu ve güneydoğu iş adamları derneği’nin yönetim kurulu üyesi,Varto derneğinin kurucu üyesi, Muş Vakfının üyesi, Topkapı spor kulübünün üyeliği görevlerinde bulundu. Uzun yıllardır spor, siyaset, sivil toplum kuruluşları ile iç içe olan, Kaya 2014 yerel seçimlerinde HDP Arnavutköy Belediye Başkan adayı oldu. Dr. Harun Kaya, Evli 2 çocuk babasıdır. Kürtçe, Türkçe, İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Arnavutkoyhaberleri.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir