fbpx

İSTİKBAL’E YAKIŞIR BİR AÇILIŞ

İSTİKBAL’E YAKIŞIR BİR AÇILIŞ

 

İstikbal Mobilya Arnavutköy’de görkemli bir açılışla hizmete girdi. Türkiye’nin mobilya alanındaki lider firması İstikbal Mobilya Arnavutköy Vanlıoğlu petrol karşısında açıldı. Altunbaş Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Celal Altunbaş, “Altunbaş Mobilya olarak 8. şubemizi İstikbal markasıyla Arnavutköy’e açmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

 

Açılışa Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, Arnavutköy Giresunlular Dernek Başkanı Ahmet Karasakal, İstikbal Marka Pazarlama Müdürü Mustafa Büyükkatırcı, Altunbaş Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Celal Altunbaş, Altunbaş Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Altunbaş, Altunbaş Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Cemil Altunbaş, Altunbaş Mobilya Genel Müdürü Şenol Esa, Genel Müdür Yardımcısı Muhteşem Akyüz, İstikbal Mağazaları Genel Koordinatörü Kamil Balcı, siyasiler, STK temsilcileri, işadamları, esnaflar ve birçok vatandaş katıldı. Büyük bir kalabalığın katıldığı açılış Mehter takımı eşliğinde yapıldı.

 

“Arnavutköy’e Mağaza Açmanın Gururunu Yaşıyoruz”

Altunbaş Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Celal Altunbaş, 21 yıldır İstikbal ile çalıştıklarını vurgulayarak, “Bu güzide topluluğun önünde konuşmak mutluluk verici. Bu topluluğu bereketli bir işin göstergesi olarak görüyoruz. Altunbaş Mobilya olarak 8. şubemizi İstikbal markasıyla Arnavutköy’e açmanın gururunu yaşıyoruz. İstikbal, mobilya sektöründe tartışmasız Türkiye’nin gözbebeği ve bu sektörün lideridir. Böylesine lider bir markanın mağazalarını açmak bize gurur veriyor. Cengiz ve Cemil kardeşimle İstikbal markasına gönül verdik. Yöneticilerimizle ve çalışanlarımızla birlikte tam 21 yıldır İstikbal markasına hizmet etmekteyiz. İnşallah 8. mağazamızla da Arnavutköy halkına hizmet edeceğiz. Bu güzel mağazamızın açılışına katılarak bizleri onurlandırdığınız için hepinize çok teşekkür ederim” diye konuştu.

 

“2017 İstikbal için çok önemli bir yıl”

İstikbal Marka Pazarlama Müdürü Mustafa Büyükkatırcı hedeflerinin dünyada ilk 3 arasına girmek olduğunu dile getirerek, “Değerli misafirlerimiz 2017 İstikbal için çok önemli bir yıl. Çünkü bu yıl İstikbal’in 60. yılı. 60 yıldır bu ülkeye, çalışanlarımızla, yaptığımız ve ürettiğimiz ürünlerle katkı sağlıyoruz. Bütün fabrikalarımız bu ülke için çalışıyor, inşallah sizinle daha iyi yerlere getirme arzusundayız. 2017 yılının ilk 3 ayında %30 ilerleme kaydettik. Tabi kolay olmuyor, her ilimizle beraber çalışıyoruz ama hükümetimize teşekkür ediyorum, 3 Şubat tarihinde aldığı kararla mobilya sektöründe KDV’yi %8’e düşürdü. Bu mobilya sektörüne büyük bir ivme kazandırdı. Bugün her bir mağazamız ciro rekorları kırılıyor. Birçok kurum ve kuruluşun kendine has hedefleri vardır. Bizimde birçok hedefimiz var. 2023 yılı gelmeden dünyada ilk 3 mobilya markasının arasında olmak için çabalıyoruz ve bunun için gayret gösteriyoruz. Ekibimizin en büyük hedefi dünya markası olmak ve bu hedefimize 2023 yılından önce ulaşmayı arzu ediyoruz. Mağaza ne demek, yatırım demek, istihdam demek, istihdam ne demek iş aş demek, ihtiyacımız olan şeyde bunları sağlayabilmek. Bu güzel mağazamızı faaliyete sokan Altunbaş kardeşlere sizin huzurunuzda teşekkür ediyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun bol kazançlar nasip etsin” şeklinde konuştu.

 

“Arnavutköyümüze hayırlı uğurlu olsun”

Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı yaptığı konuşmada Arnavutköy’ün geliştiğine dikkat çekerek, “Arnavutköy gelişen bir ilçemiz. Yarını bugünden daha iyi olan, gerek devasa projelerin ev sahipliğini yapmasından, gerekse ticaret erbabının açılışını yaptığımız işletmeler gibi serbest meslekle uğraşan esnafımızın yapmış olduğu yatırımlarla göz kamaştırıyor. Arnavutköy İstanbul’un yarını diyebileceğimiz bir ilçemiz. Arnavutköy en genç nüfusa sahip olan bir ilçe. Bu manada size ihtiyacımız vardı. Bu şekilde çeşitlilik artıkça hayırlı işler olacaktır. Herkes aradığını Arnavutköy’de bulduğu müddetçe buradaki müşteri potansiyelimizin dışarıya gitmesine mani olacağız. Bugün Türkiye’nin ayak bağları çözüldükçe önünde hiçbir şey duramıyor. Devletimiz bunun için önemli bir adım atıyor. İstikrar her alanda olmazsa olmazımız, istikrar olduğunda kalıcı yatırımlar geliyor. Bu kalıcı yatırımlarda istihdama yansıyor, milli gelirimize yansıyor. Aslında bu aşamada güncel bir konu olduğu için bir cümlede geçmek istiyorum. Yapılması düşünülen cumhurbaşkanlığı sistemiyle alakalı değişiklikte bu istikrarın kalıcı hale getirilmesi ve böylelikle ön görülebilir bir siyasi değişikliğin temin edilmesi önemlidir. Bu kuruluşumuza bol kazanç diliyorum. Sahiplerine ve Arnavutköyümüze hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

Açılışta kurdele kesiminin ardından Arnavutköy Belediye Başkanı A. Haşim Baltacı ve misafirler mağazayı gezerek yetkililerden bilgi aldı. Program ikramların ardından son buldu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir