fbpx

AK PARTİ İLÇE TEŞKİLATI BASINLA KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ

Ak Parti Arnavutköy İlçe Teşkilatı uzun bir aradan sonra Arnavutköy yerel basınıyla kahvaltı programında bir araya geldi.

2015-10-27_083626

1 Kasim erken genel seçimlerine kisa bir zaman kala partiler son hazirliklarini tüm hiziyla sürdürüyor. 7 Haziran seçimlerinde yasadiklari soku 1 Kasimseçimindede yaşamamak için çalışmalarını arttıran Ak Parti Teşkilatı çalışmalara seçime kadar ara vermeden devam edeceklerini belirttiler.. Ak Parti Arnavutköy IlçeBaskanligi, geçtigimiz günlerde, ilçe binasinda uzun bir aradan sonra basinlakahvaltidabulustu. SKM BaskaniSiğbetullah Şahin baskanliginda bir araya gelen ilçe yönetimi ve gazeteciler, gündemi degerlendirip fikir alışverişinde bulundular.

”7 HAZİRAN SEÇİMİNDEKİ YANLIŞLARI FARKLI STRATEJİMİZLE DÜZELTECEĞİZ”

Seçim gündemiyle ilgili gazetecilerin sorulariniyanitlayan SKM Baskani Sahin, “Önümüzdeki seçim 7 Haziran seçimlerinden farkli bir seçim olacak. Geçtigimiz seçimlerde halk sandiğa giderken gönlündeki partinin sandiktan birinci olarak çikmasi için değil, HDP’ninbarajinasilaşacaği psikolojisiyle gitti. Ak Parti olarak önümüzdeki 1 Kasim seçimlerin farkli bir psikoloji ve atmosferde geçecegini tahmin ediyoruz. Geçtigimiz seçimlerdeki yanlislari tekrar etmemek için 1 Kasim seçimlerine giderken farkli bir strateji olusturduk” dedi. Sahin, yeni seçim stratejisi hakkindakisaca su bilgileri verdi: “Geçtigimiz 7 Haziran seçimlerinde HDP’ninbarajiasmasi için diger partilerden oldugu gibi Ak Parti’den de bu partiye oy veren vatandaslarimizolmustur. Biz Ak Parti olarak HDP’ye hatta diger partilere giden oylarimizi yeniden partimize kazandirmak için gerekli her türlü çalismayiyaptik yapmaya devam ediyoruz. Önümüzdeki seçimlerde partimize hiç oy vermemisvatandaslarimizinoylarini da kazandirmanin gayreti içerisindeyiz.

2015-10-27_083730

”AK PARTİ ARNAVUTKÖY’Ü PROJE BÖLGESİ YAPMAK İÇİN ÇABA HARCIYOR”

Daha sonra söz alan Ak Parti Istanbul 3. Bölge Milletvekili Adayi Serap Yasar, kendisini tanitarakbasladigikonusmasinda, Istanbul 3. bölge ve Arnavutköy hakkindakidüsüncelerini dile getirdi. Arnavutköy’ün çok sansli ve gelisimeaçik yeni bir ilçe oldugunu kaydeden Yasar, Ak Parti’nin bu bölgeyi “Proje Bölgesi” yapmak için var gücüyle çalistiginivurguladi. Yakin gelecekte Istanbul’un en gözde ve zengin ilçesinin Arnavutköy olacagini iddia eden Yasar, seçildigi takdirde ilk kez milletvekili olacagini, seçim bölgesi olan 3. Bölge ve Arnavutköy’ün sorunlarinin çözümü için gayret sarf edecegini dile getirdi. Gazetecilerin seçim çalismalarihakkindakisorulariniyanitlayanYasar, “Seçim çalismalarinin partisi açisindan çok iyi gittigini, Ak Parti olarak 1 Kasim seçimlerinde tek basina iktidar olacaklarini iddia etti. Özellikle yerel basinin demokratik toplumlarda çok önemli bir yere sahip oldugununaltini çizen Serap Yasar, “Basin bir toplumun itici gücüdür” dedi.

2015-10-27_083602

”BASININ MUTLAKA BİR ÖZELEŞTİRİYE İHTİYACI VAR”

Toplantinin son bölümüne katilanIlçeBaskani Ercan Üner, basinin son dönemlerde çok kötü bir sinavverdigini söyleyerek, ulusal ve yerel basinintarafsizliginiyitirdigine dikkat çekti. Yandasbasin ve muhalefet basini olarak basinin ikiye ayrildigini kaydeden Üner, “Basinin mutlaka bir özelestiriyeihtiyaci var. Basininözelestirimekanizmasini kurarak kendisini derleyip toparlamasi gerekir” dedi. Arnavutköy’deki yerel sorunlar hakkinda gazetecilerin sorulariniyanitlayan Üner, Arnavutköy’de geçmis döneme bakildiginda çok fazla sorunun kalmadigina dikkat çekti. Özellikle alt yapisorunlarinin büyük ölçüde giderildigininaltini çizen Baskan Üner, bölgeye yapilmasi planlanan Kanal Istanbul Projesi hakkinda, “Mutlaka yapilmasi gerekir ve yapilacaktir” ifadesini kullandi.

“PARTIM HANGI GÖREVI VERIRSE YAPMAYA HAZIRIM”

Üner, 2019 yerel seçimlerinde Arnavutköy belediye baskani olmak için çalistigina yönelik dedikodular hakkinda kendisine yöneltilen soruyu, “Bilindigi gibi önümüzde basarili bir sekildeatlatmamiz gereken 1 Kasim seçimleri var. Biz Ak Parti olarak bu seçimlere yogunlasmisbulunmaktayiz. Bütün enerjimizi tek basina iktidara gelmek için harciyoruz. Böyle bir ortamda 2019 yerel seçimleri için çalistigima dair dedikodulara katilmiyorum. Zira bunlar tamamen yersiz dedikodulardir. Ben bilindigi gibi Arnavutköy’de ilçe baskani olarak 3. dönemimi yasiyorum. Bu dönem benim son dönemim. Görevimi en iyi bir sekilde tamamlamak arzusundayim. Bu görevim sonunda kesinlikle bir daha ilçe baskaniolamayacagim. Bu görevden sonra partim bana hangi görevi verirse onu en iyi bir sekilde yapmak için elimden gelen her türlü çabayi sarf edecegim. Belki partim yaptigim hizmetlerden dolayi bana tesekkür edecek ve sen bundan sonra asli mesleginavukatlik yap diyebilir ya da baska görev de verebilir. Hangi görevi verirlerse saygi ile karsilarim. Partimin basarisi için var gücümle çalisirim” seklinde cevapladi.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir