fbpx

ARNAVUTKÖY ŞEHİDİNİ UĞURLADI

İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ın şehidin ailesine taziyelerini sunmasının ardından tören başladı.

Burada konuşan Emniyet Müdürü Çalışkan, Ölçer’in çevresinde çok sevilen bir isim olduğunu belirterek gerçekleşen menfur saldırıyı kınadı.

Çalışkan, “Hainler, hırsızlar ve suç şebekeleriyle mücadelemiz devam edecek. Bunlar karşılarında Türk polisini bulacaklardır” dedi.

Şehit ailesinin acısını yürekten paylaştığını ifade eden Çalışkan, devletine ve milletine görev aşkıyla bağlı iken 42 yaşında şehit edilen Ölçer’i asla unutmayacaklarını belirterek aynı saldırıda yaralanan Aykut Korkmaz’a ise acil şifalar diledi.

Çalışkan’ın konuşmasının ardından şehit Ölçer için dua edildi ve helallik istendi. Törene katılan vatandaşlar ve meslektaşları, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganı attı.

Törene Vali Şahin, Birinci Ordu Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak ile Emniyet Müdürü Çalışkan’ın yanı sıra şehidin annesi Mediha, babası İsmet, ağabeyleri Mustafa ve Ercan, eşi Elif Ölçer ile çocukları, Arnavutköy Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu, Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, meslektaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ölçer’in naşı daha sonra Durusu Mahallesi’nde kılınan cenaze namazının ardından Durusu Mezarlığı’na defnedildi.

ARNAVUTKÖY ŞEHİDİNİ EBEDİYETE UĞURLADI

 

Arnavutköy’de bir şüpheliyle çıkan silahlı çatışmada şehit olan polis memuru Ayhan Ölçer için Arnavutköy İlçe Emniyet Müdürlüğün de cenaze töreni düzenlendi.

Arnavutköy’de bir şüpheliye çıkan silahlı çatışma sonucu polis memuru Ayhan Öner ağır yaralanmış ve hastaneye kaldırılmıştı. Kaldırıldığı hastanede şehit düşen Öner için Arnavutköy İlçe Emniyet Müdürlüğün de cenaze töreni düzenleniyor. Törene, şehidin ailesi başta olmak üzere, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı ve çok sayıda mesai arkadaşı katıldı. Şehit Ayhan Ölçer’in cenazesi silah arkadaşlarının omuzları üzerinde taşınarak tören alanına getirildi. Tören sırasında şehidin eşi Elif Ölçer göz yaşlarına boğuldu. Şehidin eşi Elif Ölçer ve iki çocuğu polis şapkası taktı. İstanbul Valisi Vasip Şahin şehidin eşi ve ailesine başsağlığı diledi. İki çocuk babası şehit Ölçer’in cenazesi törenin ardından cenaze namazı kılınmak üzere Arnavutköy Durusu Mahallesi Merkez Camisi’ne götürüleceği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir