Ak Parti Arnavutköy’de kongre heyecanı

0
329
views

Ak Parti’nin il ve ilçe kongre takvimleri yavaş yavaş belli oluyor. Eylül ayında İstanbul’daki birçok ilçenin kongresi gerçekleşecek. Arnavutköy kongresinin de Eylül ayı içerisinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Mevcut İlçe Başkanı Av. Ercan Üner 3. dönemini doldurduğu için büyük olasılıkla yeniden aday olmayacak. Ancak, Ak Parti İl Başkanlığı ve Genel Merkez’in 3 dönem kuralını esnetmesi durumunda, Üner görevine devam edebilir.

Kongre öncesinde hangi ismin aday gösterileceği merak konusu. Esasen kimlerin ilçe başkanı olmayı hayal ettiği de muamma. Herkes sır küpü.  Arnavutköy teşkilatının nabzı ve tavrının ölçüleceği temayül yoklaması önümüzdeki hafta sonu gerçekleşecek.

Ak Parti Arnavutköy İlçe Başkanı olarak kimi görmek istersiniz? sorusunun sorulacağı temayül yoklamasında Ana Kademe, Gençlik Kolları, Kadın Kolları, Mahalle Başkanları ve Meclis Üyeleri “3” isim önerecek.

Üner : Gelecek olan arkadaşımız partimizi en iyi şekilde temsil edecektir

Görev süresi bitecek olan Ak Parti Arnavutköy İlçe Başkanı Av. Ercan Üner, gazetemize yaptığı açıklamada, 3 dönem kuralından dolayı yeni dönemde ilçe başkanlığı görevini yürütemeyeceğini söyleyerek; “3 dönem kuralının esnetilmesini doğru bulmadığımı defalarca söyledim zaten. Görev sürem bitiyor. Hafta sonu yapılacak olan temayül yoklaması ile teşkilatımız ilçe başkanı olarak görmeyi arzu ettiği 3 isim önerecek. Süreç tahminimde 19 Ağustos tarihinde netleşir ve Ak Partimizin Arnavutköy’deki ilçe başkan adayı belli olur” dedi.

Kendisinden sonra gelecek olan ilçe başkanının Ak Parti’yi en iyi şekilde temsil etme kabiliyetine sahip bir isim olacağına inandığını söyleyen Üner, “Bu süreç gerek partimiz ve gerekse ilçemiz için en iyi şekilde sonuçlanır inşallah” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here