fbpx

AGD Arnavutköy Yaz-Et Final Programı

Haraççı İmam Hatip Lisesi Konferans Solununda gerçekleşen program öğrencilerin Kuranı Kerim Tilaveti ve ardından İstiklal Marşı okunmasıyla başladı.

Programda bir selamlama konuşması yapan Anadolu Gençlik Derneği Arnavutköy Şube Başkanı Adem Akgül, “Gençliğimizin içine düştüğü sorunlara (bonzai kullanımı, uyuşturucu ve alkolün ilk okul sıralarına kadar indiği, TV dizi ve sinemalarla ahlakın yozlaştırıldığına) değinerek bir Gençlik Hareketi olarak gençlerimizi ve çocuklarımızı bu bataklıktan çekip alma gayreti içerisindeyiz. Amacımızın inançlarımıza, maddi ve manevi değerlerimize sahip başı dik, alnı secdede bir gençlik yetiştirmektir. Yaz etkinliklerinde çocuklarımıza 7 hafta boyunca Temel Dini Bilgiler,
Esmaül Hüsna, Siyer, İlmihal, Hadis, Ezgi ve İlahi dersleri verilmiştir. Ayrıca çocuklarımıza yönelik birçok Sosyal ve Sportif Faaliyetler düzenlenmiştir. Sadece yaz aylarında çocukların Kuranı Kerimi, Namazı, Duayı öğrendiğini ancak okul sezonu başladığında 9 ayda tüm bunların çocuklarımız tarafından tekrarlanmadığından dolayı unutulmaktadır ve her yaz sil baştan başlanmaktadır. Bu nedenle Anadolu Gençlik Derneği olarak KışEt (Kış Etkinlikleri) ile Okuma Grupları oluşturduğumuzu ve yazın alınan eğitimin kışında derneklerimizde devam ederek öğrencilerimize tüm yıl eğitim vermekteyiz” diye konuştu. Başkan Adem Akgül ayrıca bu yıl bu eğitimlerin yanında TEOG ve YGSLYS için okula ve sınavlara yönelik kurslarında Anadolu Gençlik Derneği Arnavutköy Şubesinde verileceğini belirtti.

2015-08-23_024548Dereceye Girenlere Ödülleri Verildi
Konuşmaların ardından programda öğrenciler ilahi ve şiirler okudular. Yazet 1. Enes Aydınalp ve 2. Yusuf Küçükbirer’e Salcano Marka Bisiklet, 3. Abdulkadir Gedik’e Çeyrek Altın, ayrıca her birine plaket ve kitap hediye edildi. Esmaül Hüsna Birincisi iki öğrencimize ve her sınıfın 1. ve 2.’lerine madalya ve kitap hediye edildi. YazEt programına katılan tüm öğrencilere YazEt Sertifikası verildi. Ayrıca programda öğrencilerin yanı sıra programda görev alan hocalara Anadolu Gençlik Derneği Arnavutköy Şube Başkanı Adem Akgül tarafından plaket takdim edildi.

2015-08-23_024533 2015-08-23_025124 2015-08-23_025139 2015-08-23_025148

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir