fbpx

Suriyelileri Ne Yapacağız..?

Arnavutköy Haraççı kapalı pazar alanının yanındaki karanlık ve kapalı olan parka 20’ye yakın Suriyeli geldi. Mahalle halkının bilgi vermesi üzerine muhabirimiz olay yerine itikal etti. Suriyelilerle iletişim kurmaya çalıştık bize Adana’dan bugün geldiklerini söyleyen suriyeli yaklaşık 4 aileden oluşan ve aralarında bebeklerin bulunduğu 20 kişi aç olduklarını ve tuvalet ihtiyaçları olduklarını söylediler,

Suriyeliler akrabalarını yarın bulacaklarını ve yanlarına gideceklerini söylediler durumu yetkililere iletmek için öncelikle  444 4 597 Arnavutköy belediyesi çağrı merkezini aradık ve çağrı merkezinin 08:30 ile 20:00 saatleri arasında hizmet verdiğini söyleyen bant kaydı ile karşılaştık.

Durumu bildirmek için büyük şehir beyaz masayı aradık ve beyaz masadan polis ekiplerini çağırmamız gerektiğini söylediler polis ekipleri aradık  polis ekipleri 153 zabıtayı aramamız gerektiğini söylediler ve telefonu yüzümüze kapattılar,

Ardından 153 zabıta yı aradık zabıtadanda valilikten çıkan karar dan dolayı belediye ve zabıta ekiplerinin suriyelilere bakmadığını ve polisin gelip konuyla ilgilenmesi gerektiğini öğrendik ve tekrar 155 polis i arayarak durumu ilettik  25 dk sonra polis olay yerine geldi ve bu duruma karşı bir şey yapamayacaklarını belirttiler.

Şimdi soruyoruz bu insanlara ne olacak  gece karanlık ve kapalı olan bir parkta 20 kişi tuvalet ve yemek olmadan ne yapacak ve yabancı oldukları için mahalleli tedirgin bir şekilde evlerinde bekleyişte.

Fotoğraf Çekerken Biri Kaçtı

Muhabirimiz suriyelileri fotoğraflarken sağ kolu alçılı olan bir suriyeli fotoğraf makinemizi gördüğü anda sokaktan aşağı kaçarak gözlerden kayboldu. kaçan kişi 25 yaşlarında yarı Türkçe bilen biriydi. Kişinin neden kaçtığını ve kimlerden kaçtığını bilmiyoruz.

2015-07-30_013131

2015-07-30_013139

 

Arnavutköy Haber / Mesut Y.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir