fbpx

CHP Aravutköy Delegesi Nazım ASAN’a Tekpisi büyük

Kongre öncesi Zümrüt düğün salonunda bir araya gelen delegeler bu güne kadar ilçe yönetiminin başarısız olduğunu bu yönetimle 2015 yılında yapılacak olan genel seçime hazırlanmak çok zor olacağını dile getirirken kaybedilen yerel seçimin en büyük nedeni ilçe yönetiminin tutumu olduğunu söylediler.

Gerçekleşen programda delegeler tek tek söz alarak yaşanan sorunları dile getirdiler. 6 Aralık’ta yapılacak olağanüstü kongresine İlçe başkanlığına aday olan Hüseyin Çelik ve Ruhi Tuncel bir konuşma yaptı.

CHP Arnavutköy İlçe Başkan adayı Ruhi Tuncel

 

Çelik; Nazım Asan başarısız bir yönetim sergiledi

Düzenlenen programda konuşan Hüseyin ÇelikCHP Arnavutköy İlçe Başkanı Nazım Asan’ın başarısız bir yönetim sergilediğini tüm bu sorunların yaşanmasına neden olduğunu bu yüzden ilçe başkanlığına kendisinin aday olduğunu söyledi. Uzun yıllar CHP’nin çatısı altında hizmetleri olduğunu söyleyen çelik 6 Aralık’ta daha etkin bir yönetim kurmak için adım atacaklarını söyledi.

Tuncel: Yerel seçimde, sandıklarına, mazbatalarına bile sahip çıkmayan 6 aralıkta gitmeli

Programda büyük alkışlar eşliğinde sahneye davet edilen 2014 yerel seçimlerinde CHP’nin Arnavutköy Belediye Başkan adayı olan ve şu an CHP Arnavutköy İlçe başkanlığına aday olan Ruhi Tuncel ise şunları söyledi. 2014 yerel seçimlerinde biz zaten kazanamayız diyen bir ilçe başkanı böyle düşünüyorsa bölge halkı ne düşünür acaba ? İşte anlayışın CHP Arnavutköy ilçesinde olmaması için bu gece burada bir araya geldik. Ne büyük acıdır ki yerel seçimlerde partisine, sandıklarına, mazbatalarına bile sahip çıkmayan, belediye başkan adayına şimdi assolistimizi takdim ediyorum diyen bir anlayışın ne CHP tüzüğüne, ne CHP’nin siyasi otoritesi ile bağdaşmadığını burada sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu anlayışın CHP Arnavutköy ilçesini işgal etmesine müsaade etmemek için ilçe başkanlığına aday oldum.

Tuncel sözlerine şöyle devam etti. ”CHP’ye gönül veren, CHP’yi her zorlukta sahiplenen siz değerli yol arkadaşlarım, bizler Arnavutköy halkına iyi bir hizmet anlayışını getirmek için bu yola çıktık.  Sizlerin sesine bu güne kadar kulak verilmedi . Kapalı kapıların ardında yapılan gizli hesapların son bulması adına, ötekileştiren, dışlayan bu anlayışı ortadan kaldırmak için 6 Aralık’ta vereceğiniz karar ile CHP’in Arnavutköy’deki kaderini ortaya koyacaktır.

Ali ihsan Ercan

 

Tuncel: İlk işim ilçe binasını değiştirmek olacaktır.

6 Aralık’ta bu görev bize verilirse ilk yapacağım şey ilçe binasını değiştirmek olacaktır.  CHP’ye yakışır bir ilçe binasının olması için burada sizlerin huzurunda sözünü veriyorum.  İlk işim ilçe binasını değiştirmek olacaktır. Kadın kolları, gençlik kollarına yakışır hizmet odaları olacaktır.  Biz ilkin evimizi toparlayacağız sonra Arnavutköy halkına yakışır hizmetler götüreceğiz.

Bu güne kadar yapılmayanları yapacağız. Sizlerin sesine kulak vereceğiz, sizlerin önerilerini dileyeceğiz, sizlerin çizdiği yolda hep birlikte daha güçlü bir CHP’yi Arnavutköy’de nasıl daha etkin kılacağımızın hesabını yapacağız.  Yıllardır CHP’yi Arnavutköy’de pasifleştiren başarısız kılanlardan kurtarmanın zamanı gelmiştir. 6 Aralık’ta sandık başına gittiğinizde elinizi vicdanınıza koyarak bu kararı vermenizi sizlerden istiyorum dedi.

Hüseyin Çelik

 

Ercan: Susturulan değil konuşan olacağız

Gerçekleşen gecede en son söz alan CHP Arnavutköy ilçe kurucu başkanı Ali İhsan Ercan ise şunları söyledi.  6 Aralık’ta yapılacak olağanüstü kongrenin iyi bir sınav olduğunu seni delege yazdım deyipte susturulan kendi hakimiyetini  kurmak için hüküm sürdüren bir anlayışın sona erdirme zamanı geldiğini artık gösterilmesi lazım. Bizler kavga eden değil, halka hizmet götürmenin derdinde olmalıyız. Bu benim adamım deme zaman değil, birleştirici güç olma zamandır dedi.
Gecede çıkan ortak karar, Nazım Asanın CHP Arnavutköy ilçe başkanlığı başarısız olduğu bu görevini başaramadığını 6 Aralık’ta Nazım Asanın seçilmemesi  için adım atılacağı söylendi. /istanbulkenthaber.com

chp Arnavutköy

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir