fbpx

TOPBAŞTAN ARNAVUTKÖYE ZİYARET

Arnavutköy Merkez de yapılan açılış törenine İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş yanı sıra Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, Ak Parti Arnavutköy İlçe Başkanı Ercan Üner, meclis üyeleri ve birçok vatandaş katıldı.
İlk olarak kürsüye çıkan Ak Parti Arnavutköy İlçe Başkanı Ercan Üner yaptığı konuşma da şunları ifade etti ; “Arnavutköy gerek hükümetimizin gerek büyük şehir belediyemizin gerekse bizim belediyemizin yapacağı yatırımlarla İstanbul ’un yeni merkezlerinden biri haline geleceğine” söyleyen Ercan referanduma da değindi. “16 Nisan’da bir referanduma gideceğiz. Kendi yarınlarımız için en doğru kararı biz vereceğiz. Birçok seçim gördük ama Avrupa’nın bu denli için de olduğu bir seçim görmemiştik. Bakanlarımızın orada ki vatandaşlarımızla bile buluşmasına engel oluyor. Cumhurbaşkanımıza televizyonlarda, gazetelerden her türlü hakareti yapıyorlar. Terör örgütü olarak ilan ettiğimiz PKK ve FETÖ’ nün her türlü propaganda yapmalarına izin veriliyor. İşte bunun cevabını 16 Nisan’da vatandaşlarımız en iyi şekilde verecektir ” dedi.

 

Arnavutköy’ün gelişimi daha yeni başladı

Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı konuşmasın da şunlara değindi ; “ Arnavutköy gelişmeye daha yeni başladı. Burada belde belediye başkanlığı yaparken bir çok şikayetle karşılaşıyorduk çok şükür bunları aştık ve aşmaya devam ediyoruz. Bu yolda bana destekleri için Büyük Şehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaşa teşekkür ediyorum” dedi.

 

Arnavutköy’de yenilikler bitmiyor…

İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş yaptığı konuşmada yeni projeleri açıkladı. Topbaş “ Arnavutköy’e metro gelmesini söylemiştim.  Nüfus bu kadar artarken haliyle yeni ulaşım yollarına ihtiyaç duyuluyor. Beyazıt’tan sultan çiftliği ve havalimanına gidecek metro hattı yapacağız. Gayret tepe üzerinden Kemerburgaz-Göktürk üzerinden giden metro hattı o da Arnavutköy’e bir ulaşım imkanı veriyor. Halkalıdan gelen bir hat var inşallah o hatta Başak şehir üzerinden 3’üncü havalimanına doğru gidecek. Diğer taraftan Ulaştırma Bakanlığımız Banliyö hattını bu tarafa çevirip projeleri başlattılar, o hatta havalimanına doğru gidecek” dedi.

 

Önümüzde kimse durmaz

Topbaş ; “ Türkiye’nin önünde kimse duramayacak. Avrupa ülkeleri önümüze çıkmak isteyebilir. Kendince bir takım oyunlar oynaya bilir. Türkiye güçlendiği zaman Afrika, Avrasya, Pasifik gibi mazlum coğrafyalara el uzatır ve onlara gerçeği öğrettikçe birilerinin oyunları bozulur. Bunun için FETÖ başta olmak üzere tüm örgütleri devreye soktular. Her yere sirayet edip içimize girdiler. Her türlü sahtekârlık ile ayağa kalmamızı engellemeye çalıştılar. Yetmedi 15 Temmuz’ da darbe  yapmaya kalkıştılar. Cumhurbaşkanımızın dirayetli duruşu ve cesaretiyle milletçe arkasında yürüdük. Şimdi de ekonomik bir kıskaca alma peşindeler. İşte bunlara inat, bu millet yarınlarını kendi hazırlayacak. 16 Nisan böyle bir dönüm noktası. Arada kimse yok halk ve başkan olacak” dedi.

Konuşmalarını yaptıktan sonra telekonferans ile bağlantı yapılar temel atma töreni gerçekleştirildi. İnşası biten projeler kurdele kesimi ile açıldı.

 

Açılısı Yapılan Yatırım ve Hizmetler

Arnavutköy İmrahor Mesire Alanı

Arnavutköy Mezarlığı Hizmet Binası ve Gasilhane Binası

Arnavutköy Ömerli ve Hadımköy Mahallelerine 35 km Atık Su ve Yağmur Suyu Hattı

Arnavutköy Merkez, Baklalı, Boyalık, Terkos, Karaburun, Yeniköy, Hacımaşlı ve Yassıören mahallelerine 17,6 km Atık Su ve Yağmur Suyu Hattı,

Arnavutköy Baklalı Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi

Arnavutköy Yassıören Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi

Temeli Atılan Yatırım ve Hizmetler

Arnavutköy Meydanı ve Zemin Altı Oto Parkı

Arnavutköy Ömerli ve Hadımköy Mahallelerine 20 km Atık Su ve Yağmur Suyu Hattı

Arnavutköy Sazlı Bosna Mahallesine Terfi Merkezi

Arnavutköy Atatürk, Boğazköy, Bolluca, Çilingir, Fatih, Haraççı, Hastane, İmrahor, İslam Bey, M. Kemalpaşa, M. Akif Ersoy, M. Fevzi Çakmak, Mavi Göl, Nene Hatun, Yavuz Selim, Yeniköy ve Yunus Emre Mahallelerine 50 km Atık Su ve Yağmur Suyu Hattı

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir