fbpx

Hüseyin Öğretmen’den Örnek Davranış

Arnavutköy Cemal Reşit Rey İlkokulu Sınıf Öğretmeni Hüseyin Zengizor Türkiye’de eşine az rastlanır bir projeye imza attı. Her akşam bir öğrencisinin evine misafir olan Hüseyin öğretmen, öğrencisi ve öğrencisinin ailesiyle birlikte yarım saat boyunca kitap okuma çalışması yapıyor. Kitap okuma alışkanlığının artırılması ve kitap okumayı sevdirmek amacıyla öğrencilerine misafir olan Hüseyin Zengizor tüm velilerin takdirini kazandı.

Öğretmenlik sadece okulda yapılmaz

Haftanın 5 günü öğrencileri ile ders işleyen Arnavutköy’ün köklü okullarından Cemal Reşit Rey İlkokulu öğretmenlerinden Hüseyin Zengizor’un mesaisi okulda bitmiyor. Öğrencileri ile yakından ilgilenen Zengizor, akşam saatlerinde de öğrencilerinin evine misafir oluyor. Her akşam bir öğrencisini çat kapı ziyaret eden Hüseyin öğretmen, öğrencileri ve velileri ile birlikte yarım saat süren kitap okuma çalışmasını gerçekleştiriyor.

Okumanın yaşı yoktur

Öğrencilerinin ailesi de çat kapı gerçekleştirilen ziyaretlerden oldukça memnun gözüküyor. Okumanın yaşının olmadığını kanıtlamak, sadece öğrencilerin kitap okumadığını, anne – baba ve diğer aile bireylerinin de kitap okuduğunu öğrencilerine aşılamayı hedefleyen Hüseyin öğretmen, yaptığı bu çalışma ile hem öğrenci velilerinin hem de okul idarecilerinin takdirini kazandı. Cemal Reşit Rey İlkokulu 1. Sınıf öğretmeni Hüseyin Zengizor, 31 kişilik sınıfta tüm öğrencilerini ziyaret etmeyi hedefliyor.

4663605 5618341 9244331

kaynak:haberaktivite

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir