fbpx

MTU Türkiye Yeni Merkezini Açtı

Açılışta konuşma yapan MTU Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Ekrem Kuraloğlu: “MTU Dünya’da 105, Türkiye’de ise 24 yıldır varlığını sürdürüyor. 2009 yılında yaptığımız uzun dönemli büyüme planlamalarının adım adım hayata geçtiğini görmenin gururunu yaşıyoruz. Son beş yılda MTU Türkiye cirosunu %38 oranında büyüttü, çalışan sayısını da %43 arttırarak istihdam yarattı.

Türkiye’de birçok segmentte pazar lideriyiz. Hadımköy Üretim Tesisleri’nde dünya pazarına motor ve silindir gömleği üretiyor ve ihraç ediyoruz. Bu yıl Azerbaycan’da bölge ofisimizi hayata geçirdik. Amacımız sadece rakamsal bir büyüme değil, aynı zamanda müşterisi en memnun olan marka olma hedefimiz de var. Bu hedef çerçevesinde iş ortaklarımıza yakınlık, rahat ulaşım ve etkili servis için İstanbul Hadımköy Tesislerimizin ardından ikinci büyük tesisimiz olan Kartal Satış, Pazarlama ve Servis Merkezi’mizi açtık. Hedefimiz bu tesis ile beraber hizmet çıtamızı daha da yukarılara taşımak. Müşterilerimiz ve iş ortaklarımız ile beraber büyüme planlarımız dahilinde adımları da atacağımıza yürekten inanıyorum.” Kuraloğlu, MTU’nun Türkiye ekonomisine istihdam ve teknoloji transferi ile katkıda bulunmaya devam edeceğini de sözlerine ekledi.

MTU Türkiye, açılışı gerçekleştirilen Kartal Satış, Pazarlama ve Servis Merkezi’nin eklenmesi ile beraber ülkemizdeki hizmet noktası sayısını 7’ye çıkarmış oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir