fbpx

OYLAR DİLEK ARAS’TA BİRLEŞECEK

OYLAR DİLEK ARAS’TA BİRLEŞECEK

Arnavutköy Bağımsız Belediye Başkan Adayı Av. Dilek Aras aktif çalışmalarıyla göz doldurdu ve Arnavutköy’de bir rekora imza atarak bütün partileri geride bıraktı. Bağımsız Belediye Başkan Adayı Av. Dilek Aras bugüne kadar Arnavutköy’ün 38 mahalle ve köyüne defalarca ziyaret gerçekleştirdi ve ziyaretlerinde vatandaşlar tarafından yoğun ilgiliyle karşılandı.

Arnavutköy Bağımsız Belediye Başkan Adayı Av. Dilek Aras seçim çalışmaları kapsamında 23.413 km yol kat etti, 43 sivil toplum kuruluşu ziyareti, 65 ibadethane ziyareti, 7.547 ev ziyareti, 3.627 esnaf ziyareti, 526 hasta ve engelli ziyareti, 32 taziye ziyareti, 64 fabrika ziyareti, 18 pazar ziyareti, 172 kahvehane toplantısı, 23 yemekli toplantı, 33 okul önünde öğrencilerin aileleriyle ve öğretmenlerle buluştu, 154 sefer ulusal ve yerel basında yer aldı, 5.500’ün üzerinde vatandaşı ofisinde ağırladı.

Tüm Arnavutköy’ün takdirini ve desteğini kazandı

Gittiği her yerde ilgiyle karşılanan Av. Dilek Aras, Arnavutköy’de girilmedik yer bırakmadı. Kimi zaman minibüs kullanan Aras, kimi zaman da pazarcı esnafının yanında oldu ve satış yaptı. Kimi zaman gençlerle bilardo oynadı, kimi zaman fırında ekmek yaptı. Bu özellikleriyle alışılmışın dışında bir yol izleyerek dikkat çeken Av. Dilek Aras, yediden yetmişe tüm Arnavutköy’ün takdirini ve desteğini kazandı. Arnavutköy Bağımsız Belediye Başkan Adayı Av. Dilek Aras Arnavutköy’ün bütün mahalle ve köylerinde ki vatandaşlarla bir araya geldi ve sorunlarını dinledi. Arnavutköy’ün bütün cadde ve sokaklarında çalışmalar yapan Aras ve ekibi Av. Dilek Aras’ın Belediye Başkanı olması halinde yapacağı çalışmalar hakkında vatandaşları bilgilendirdi ve sorunları not aldı.

dilek aras (17)

Arnavutköylü kadınlar Dilek Aras’ı destekliyor

Arnavutköy’de bulunan kadınlar Bağımsız Aday Av. Dilek Aras’ı destekleyerek bir kadın belediye başkanının olmasını istiyor. Ev ev dolaşan kadınlar “Kadının derdinden kadın anlar” diyerek bayan seçmenleri seçimlerde Dilek Aras’ı desteklemeleri konusunda çalışmalar yürütüyorlar. Arnavutköylü kadınlardan büyük destek alan Başkan Adayı Dilek Aras, “Arnavutköy nüfusunun yarısı doğal olarak kadınlardan oluşuyor. Bu kadınlar bir kadın belediye başkanı olmasını istiyor ve bu anlamda gönüllü olarak bizim adımıza çalışmalar yürütüyorlar. 30 Mart’ta kadının fendi erkeği yenecektir” dedi.

 

dilek aras (10)

“Vatandaşın desteği bizi anketlerde birinciliğe taşıdı”

Arnavutköy Bağımsız Belediye Başkan Adayı Av. Dilek Aras her kesimden destek aldıklarını ifade ederek, “Arnavutköy’ün tarafsız ve bağımsız bir başkana ihtiyacı varmış ki vatandaşlarımız büyük destek sağladı. Bu destekler bizi anketlerde birinciliğe taşıdı. İnşallah sandıktan da birinci çıkacağız. Vatandaşlarımız olup biten her şeyin farkında. Herkesin gözü görüyor, kulağı duyuyor. Mızrağın çuvala sığmadığının herkes farkında. Bu seçimin galibi, milletimizin engin sağduyusu olacaktır. Hiç bir vatandaşımızdan ayrıcılık beklemiyorum. Ortak akıl ve sağduyu bekliyorum” şeklinde konuştu.

dilek aras (13)

Oylar tarafsız ve bağımsız Dilek Aras’ta birleşecek halkın başkanı yönetime gelecek

Arnavutköy Bağımsız Belediye Başkan Adayı Av. Dilek Aras insanların amblemlere artık antipatisi bulunduğunu ifade ederek, “Arnavutköy’de hiç bir partinin çatısı altında oyların birleşmesi mümkün olmuyor. Bu yüzden oylar tarafsız ve bağımsız adayda birleşecektir. Arnavutköy kozmopolit bir yapıya sahip. Burada göçmen vatandaşlarımız, Karadenizli vatandaşlarımız ve Doğulu vatandaşlarımız bir arada yaşıyor. Hepsinin ciddi bir oy potansiyeli var ancak hiçbir bölgenin oy oranı belediye başkanı seçmeye yeterli olmuyor. Bu sebeple vatandaşlarımızın hepsinin birleşebileceği ve elinin titremeden oy verebileceği tek aday bağımsız adaydır. Oylar bölünürse anketlere göre halkın yüzde 82’sinin istemediği ve 10 yıldır Arnavutköy’e hizmet yapmayan Haşim Baltacı yeniden seçilecektir. Bu anlamda bana gelmeyen her oy Haşim Baltacı’yı yeniden başkan yapar” diyerek oyların bağımsız aday Dilek Aras’ta birleşeceğini belirtti.

dilek aras (14)

“Hepsini geç, en sonu seç”

30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde kullanılacak olan oy pusulası hakkında da bilgi veren Aras, “Belediye seçiminde kullanılacak olan oy pusulaları açık mavi renkli olacaktır. Mavi pusulanın en sonunda yer almaktayız. Bize oy verecek olan vatandaşlarımız pusulanın en sonunda Dilek Aras yazan kısma evet mührünü basmaları gerekmektedir. Akılda kalması anlamında ‘Hepsini geç, en sonu seç’ diyoruz.”

“Arnavutköy’ün sorunlarını çözecek tek aday benim”

Bağımsız Belediye Başkan Adayı Av. Dilek Aras Arnavutköy’e dair çok güzel projeleri olduğunu belirterek, “Bu projeleri hayata geçirecek ve Arnavutköy’ün kanayan yarası haline gelen imar sorunu, ulaşım sorunu ve işsizlik sorununu çözecek tek aday benim. Arnavutköy’de gelmiş geçmiş en güçlü belediye başkanı olacağım ve Arnavutköy’ü bu güçle yöneteceğim. Arnavutköy’ün güçlü ve dürüst bir belediye başkanına ihtiyacı var. Ben kukla bir belediye başkanı olmayacağım. Kuklaları, genel başkanları, bakanları, vekilleri yönetir. Ben o genel başkanların, o bakanların vekillerin sahip olduğu tüm yetkiyi ve inisiyatifi üzerinde taşıyan tek başkan olacağım. Çünkü ben bağımsız ve tarafsızım kimsenin etkisinde ya da emrinde değilim. Ben kimsenin talimatı ve tesiri altında kalmayacağım. Çünkü benim patronum olmayacak. Bugüne kadar Arnavutköy’de bu sorunlar çözülmediyse siyasilerin kendi aralarındaki bazı çıkar ilişkileri yüzünden çözülmemiştir. Siyasiler birbirinin çıkarını düşünürken Arnavutköy’ün çilesini çeken ne yazıkki burada yaşayan vatandaşlar olmuştur. Bu anlamda benim vatandaş ve devlet dışında hesap vereceğim biri olmadığı için veya birilerinin çıkarlarını kollama gereği duymadığım için sorunları daha kolay çözebilirim” diye konuştu.

dilek aras (16)

“Belediye meclisinin tepesine bağımsız bir belediye başkanı gerekir”

Başkan Adayı Av. Dilek Aras Belediye meclisinin tepesinde bağımsız bir başkanın olması gerektiğini ifade ederek, “Belediye meclisi diğer partilerden gelen meclis üyeleriyle oluşacaktır. Bu meclisin tepesine bağımsız bir belediye başkanı gerekir. Eğer o başkan bağımsız ve tarafsız olursa hiç bir partiye kaymaz ve hiç bir partiyi kollamaz. Eğer böyle bir belediye başkanı olursa o belediye başkanı kimseyi kayırmadan daha verimli çalışacaktır ve daha iyi hizmet yapacaktır” dedi.

Arnavutköy Bağımsız Belediye Başkan Adayı Av. Dilek Aras’ın projeleri;

1- İşi ve evi olmayan tek bir vatandaşımız kalmayacak

Meslek edindirme kursları açacağız. Bu kurslara katılımı artırmak için kadınlarımıza ücretsiz servis ve ücretsiz kreş hizmeti vereceğiz.

İsteyen her vatandaşımız açtığımız iş yeri ve tesislerde çalışmaya başlayacaklar

Çalışmaya başlayan herkes, maaşlarından kesilmek suretiyle maksimum beş yıl içinde maliyetine ev sahibi olacaklar

Tüm işçiler sigorta, emeklilik ve sendika güvencesine kavuşacak

2- Herkese ücretsiz avukatlık hizmeti verilmesini sağlayacağız

Vatandaşın başı her sıkıştığında, ücretsiz bir avukat onun hizmetinde olacak ve vatandaşlarımız hak arama hürriyetine kavuşmuş olacak

3- Bölgeyi imara açacağız

Vatandaşa yüksek emsallerle inşaat izni vereceğiz

Taşıma sistemini kaldıracağız

Tapu sorunu olan bir tek vatandaşımız kalmayacak

4- Gençlere yaşam alanları oluşturacağız

Geniş kapsamlı üniversite ve kampüsler kuracağız

Sinema, tiyatro, konser salonları ve fuar alanları açacağız

Belediyespor’u tasfiye edeceğiz ve başta Arnavutköyspor olmak üzere diğer spor kulüplerini destekleyeceğiz

Ücretsiz spor salonları, yüzme havuzları buz pateni pistleri yapacağız

Aquaparklar, lunaparklar, alışveriş merkezlerinin olduğu cazibe merkezleri yapacağız

Geniş, yemyeşil parklar, oyun alanları ve aileler için çay bahçeleri kuracağız

5- Eğitimde kaliteyi artıracağız

Öğrencilerin tüm ihtiyaçlarına cevap veren, içinde spor salonları, tiyatrosu, yüzme havuzu, kütüphanesi bulunan yeni ve tertemiz okullar açılmasını sağlayacağız

Okul servislerinin ücretsiz olması için gerekli çalışmaları yapacağız

Ağaç yaşken eğilir düşüncesiyle çocuklarımız için, tam donanımlı uzman öğretmenlerin hizmet verdiği ücretsiz kreşler açacağız, çocuklar bu kreşlerde daha beş yaşına gelmeden en az iki yabancı dili anadilleri gibi öğrenebilecekler aynı zamanda pek çok beceri kazanabilecekler

6- İhtiyaçlara uygun çözümler üreteceğiz

Huzur evleri ve korunmaya muhtaç çocuklar için yurt yapacağız

Mağdur kadınlarımız için kadın sığınma evi yapacağız

Engelli vatandaşlarımıza hayatın her alanında kolaylıklar sağlayacağız

Yaşlılara evlerinde sağlık hizmeti verilmesini sağlayacağız

Roman vatandaşlarımız için bir kültür evi yapacağız

Suça sürüklenen gençlere yardım elimizi uzatacağız

Her mahalleye ısıtmalı ve tertemiz kapalı pazar yerleri yapacağız

7- Ulaşım sorununu çözeceğiz

Arnavutköy’e metro ve taksi hizmetinin getirilmesini sağlayacağız

Ulaşım vasıtalarının hat ve sefer sayılarını artıracağız

8- Arnavutköy’e huzur ve güven getireceğiz

Gerekli noktalara MOBESE kameralarının yerleştirilmesi,

Suç oranını düşürecek güven timlerinin hayata geçirilmesi,

Arnavutköyü karanlıktan kurtaracak aydınlatma direklerinin dikilmesi sağlanacaktır

9- Arnavutköy’ü turizm cenneti yapacağız

Tüm doğal güzelliklerimizi öne çıkaracak otel ve diğer turistik tesisler açılacaktır

Arif Sapmaz

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir