fbpx

ARBEDE’den Üner’e Geri Dön Baskısı

Geçtiğimiz hafta Arnavutköy Belediyespor Kulübü Başkanlığı’nı bırakacağını açıklayan Ercan Üner’e taraftar grubu ARBEDE, futbolcu, yönetici ve teknik heyet başkanlık görevini bırakmaması için çağrıda bulundu.

Bölgesel Amatör Lig’de aldığı başarılarla bir anda herkesin dikkatini çeken Arnavutköy Belediyespor’un 3. Lige çıkamaması sonrasında yaşanan gelişmelere taraftar grubu da tepkisiz kalamadı. Arnavutköy Belediyespor Kulübü Başkanlığı’nı bırakacağını açıklayan Ercan Üner’in takımın başında kalması gerektiğini söyleyen ARBEDE taraftar grubu, Arnavutköy Cumhuriyet Meydanı’ndan başlattıkları yürüyüşü Üner’in ofisinde sonlandırdılar.

 

“Destek yok, tek başına bu yükün altından kalkamıyoruz”

Yaklaşık 200 kişilik bir taraftar grubu ile yürüyüş gerçekleştiren ARBEDE’liler, “Arnavutköy uyuma, takımına sahip çık”, “Ercan başkan takımı bırakma” diye tezahüratlarda bulunarak Üner’in ofisinin önüne kadar yürüdüler. Burada da bir süre tezahüratlarını sürdüren taraftarları Ercan Üner ofisine davet ederek bir süre sohbet etti.

Arnavutköy  Belediyespor’un ciddi başarılara imza attığını hatırlatan Üner, ne yazık ki Arnavutköy’den ve özellikle de Arnavutköy’deki esnaf ve iş adamlarından yeterli desteği görememelerinin kendilerini üzdüğünü söyledi. Bir kulübün Bölgesel Amatör Lig’de mücadele etmesinin en az 1.5 milyon liralık bir bütçeyle mümkün olabileceğini ifade eden Üner, bu bütçeyi sağlayamamaktan dolayı yaşadığı manevi üzüntünün kendisini yıprattığını söyledi.

 

Yönetici ve teknik heyet de bırakırız dediler

Kulüp Başkanlığı görevini bırakacağını yineleyen Üner’i taraftar grubuyla birlikte ziyaret eden yöneticiler Faruk Ceylan, İsmail Aksu ve Murat Küçük de; “Bizler sizlerle birlikte bu göreve geldik. Madem siz bu görevi bırakıyorsunuz, o halde bizler de yönetim kurulunda ki görevlerimizden istifa ediyoruz” dediler. Belediyespor Teknik Direktörü Adnan Keskin de Üner’in Başkanlık görevini bırakacak olmasından duyduğu derin üzüntüyü dile getirerek bu sorunun bir an evvel çözüme kavuşturulacağına inandığını söyledi.

Yaklaşık 1 saat süren ve karşılıklı fikir alışverişleri ile devam eden görüşme sonucunda Arnavutköy Belediyespor’un sahipsiz bırakılmaması gerektiğini söyleyen ARBEDE’liler, “Gerekirse harçlıklarımızı bağışlarız, esnafımızı, iş adamlarımızı ziyaret ederiz, yeter ki semtimize layık ve bizleri daha iyi liglerde temsil edecek olan takımımız ayakta kalsın” dediler.  haberaktivite.net

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir