fbpx

“MİLLETİN ANASINA SÖVENLERE KARŞIYIZ”

CHP 3. Bölge 6. sıra Milletvekili Adayı Eren Erdem ve 30. sıra adayı Selçuk Müsnat Haznedar Arnavutköy İlçe Örgütü’nü ziyaret etti. Ziyaret sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan adaylar, 3. Bölge’de güçlü bir CHP için tüm güçleriyle çalıştıklarının altını çizdi.

“ARNAVUTKÖY ADETA MAHRUMİYET BÖLGESİ OLARAK KODLANMIŞ”

Arnavutköy CHP Örgüt Binası’ndaki toplantıda adaylar Arnavutköylü gazetecilerin sorularını cevapladı. İlk olarak seçim çalışmaları hakkında bilgi veren Milletvekili Adayı Eren Erdem, “3. Bölge’de yapacağımız çalışmalarda halkımızın önceliklerini önceliğimiz alarak çalışacağız. Karşıtlıklar üzerinden değil, yapacaklarımız üzerinden halkımızla buluşacağız. Malum zihniyet olarak kodladığımız siyasi iktidarın yarattığı dezenformasyonu gündemde tutmaktan ziyade partimizin seçim bildirgesini gündemde tutacağız. Toplumsal vicdanın sesi olacağız. Bugün Arnavutköy ciddi yoksulluğun yaşandığı, yoksulluğun tabana yayıldığı ve yoksulluğun yönetildiği bir alan. Yoksulluk öyle bir yönetilmiş ki burada Arnavutköy İlçesi’nde bir ticari taksi durağı yok, bir sinema salonu yok. Arnavutköy adeta mahrumiyet bölgesi olarak kodlanmış. Bize göre İstanbul’un diğer ilçeleri gibi yaşam şartlarına kavuşmalıdır. Biz bunları yapacağız derken, kendi referanslarımızı ortaya koyacağız. CHP para baronlarının, menfaatlerin partisi değildir. Ben kendi namıma Eren Erdem olarak benim bir banka hesabım bile yok. Allah’a çok şükür. Siyasetten hiç bir beklentim yok bu manada” şeklinde konuştu.11174847_10153516090060101_227490471035942968_n

“BİZ TÜRKİYE’NİN YENİDEN DİRİLİŞİNİ TESİS EDECEK PROGRAMLA GELİYORUZ”

CHP’nin seçim vaatleri hakkında da açıklamalar yapan Milletvekili Adayı Eren Erdem, “asgari ücretin bin 500 TL yapılması, her haneye en az 720 TL’lik bir paranın hanenin kadınının hesabına yatmak suretiyle girmesi, sosyal konut projemiz 277 TL. taksitle kira denilen sorunu kaldıran projemiz, her yıl 15 bin öğrencinin doktora için yurtdışına gönderilmesi, KOBİ’nin ödediği vergi ve SGK primlerini sıfır faizli olarak devletten tahsil etmesi, çiftçiye mazotun 1,5 TL. yapılması … Biz tabiri caizse Türkiye’nin vahşi kapitalizm çarklarında sıkıştırılmış ve hazmedilmiş toplumsal kesimlerinin yeniden dirilişini tesis etmesi mümkün olan tek programla geliyoruz” dedi.

 

“İMAM HATİPLERİ KURAN PARTİ CHP’DİR”

Son günlerde “CHP iktidara gelirse imam hatip okullarını kapatacak” şeklindeki iddialar üzerine de açıklama yapan Erdem, “Şimdi birileri kalkıp diyor ki CHP imam hatipleri kapatacakmış. İmam Hatipleri kuran parti CHP’dir. CHP eliyle kurulmuştur imam hatipler. CHP bugüne kadar toplumun inanç özgürlüğüne hiç müdahale etmemiştir. Birileri Kurtuluş Savaşı zamanında yaşanan bazı hadiseleri hatırlatarak, efendim cephanelerin camilere konulmasını hatırlatarak, adeta İngilizlerin ağzından propaganda yapadursun, CHP bu toplumun mukaddesatına sahip çıkmış tek partidir. İkinci bir parti de yoktur. Biz inanca, her düşünceye, her inançsal yoruma devletin eşit bir mesafede konumlanması için özel bir hassasiyet göstereceğiz. Bugün Türkiye’de Kürt sorunu varsa bu sorunu tek çözecek irade CHP’dir. Biz bu sorunu siyaset ve müzakere yoluyla çözeceğiz. Alevi toplumunun ötekileştirilmesi hususunda, cemevlerine yönelik yaptırımları kaldırıp, Diyanet’in yeniden düzenlenmesini ve dizayn edilmesini sağlayacağız. Suriye sorununun çözümü de CHP’dedir. Kısaca biz yoksulluğu yöneten değil, yoksulluğu kaldıran bir siyasi irade olarak sokağa çıkıyoruz” şeklinde konuştu.11109177_10153516091010101_8693756208814909143_o

KANAL İSTANBUL VE 3. HAVAALANI: “BİZ PROJELERE KARŞI DEĞİLİZ”

Bir gazetecinin “Bölgemizin milletvekili adayısınız ve bölgenin en önemli projelerinden Kanal İstanbul ve 3. Havaalanı için düşünceleriniz ve CHP iktidara gelirse bu projeler için ne düşünüyorsunuz şeklindeki sorusuna Erdem, “CHP teknik olarak memlekette havaalanı yapılmasına karşı değildir. CHP lojistik ve hava ulaşımı konusundaki projelere karşı olamaz. Bizim projelerimizde de bunlar vardır. Toplumun ulaşım ihtiyaçları konusundaki projelere asla karşı olamayız fakat biz şuna karşıyız; Biz milletin anasına sövmüş havuz işadamlarına, orman arazilerinin peşkeş çektirilmesine usulsüzce bu işlerin kotarılmasına karşıyız. Biz bu işlerin ahlaklı bir şekilde yapılmasından yanayız” şeklinde cevap verdi. Artan havaalanlarının uçuş fiyatlarını düşüreceği için buna karşı olmalarının mümkün olmadığını dile getiren Erdem, “Lakin biz Kuzey ormanları gibi ülkenin oksijen kaynağı bir alanın adeta talan edilmesine ve bu talan ve rant operasyonunun başına milletin annesine, ecdadına, efradına sövenlerin getirilmesine ve bu alanların bu ihalelerin bu kişilere adeta peşkeş zihniyetiyle teslim edilmesine karşı çıkıyoruz. Ahlaklı bir şekilde bunun yapılabileceği alanların, arazilerin, Mimarlar Odası’nın da katıldığı bir zeminde tespit edilip, mutabakata varılıp, bu işe herkesin katılmasını sağlayıp yapılmasını biz tesis edeceğiz. Belki bir değil iki değil üç değil dört değil belki daha da fazla havaalanına ihtiyaç duyacağız” şeklinde konuştu.

“15 MİLYONUN SU İHTİYACI TEHLİKEYE SOKULUYOR”

Bu arada konuyla alakalı söze giren CHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Selçuk Müsnat Haznedar ise, Türkiye’de AK gazete, AK işadamı devri yaşandığını 3. Havaalanı’nın ihalesinde ve ihale sürecinde de yanlışlıklar yapıldığını, ormanların yok edilmesiyle 15 milyonluk nüfusun su ihtiyacının tehlikeye sokulduğunu ifade etti. Basın toplantısında bir gazetecinin CHP’nin 7 Haziran seçimleri için belirlediği adaylarda ağırlıklı olarak alevi kesimlere yer verdiği, CHP’nin Alevileştiği yönündeki iddialar üzerine Milletvekili Adayı Eren Erdem, CHP’nin ön seçimlerle aday belirlediğini ifade ederek, bu toplumda temsil edildikleri oranda da alevi adayının, hatta Ermeni ve Roman vatandaşı adaylara yer verdiklerini ifade etti.

Kaynak: Arnavutköy Medya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir