fbpx

Kafe sahibi ile polis arasındaki kavga kamerada

Arnavutköy’de bir kafe sahibi, polis tarafından işyerinde dövüldükten sonra gözaltına alındığını, ekip aracında ise silahın kabzasıyla kafasına vurularak darp edildiğini iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulundu. Kafe sahibi iddiasını işyerinin güvenlik kamerası görüntüleriyle savundu.

O ANLAR KAMERADAArnavutköy Merkez Mahallesi’ndeki bir kafede yaşanan olay dün sabah saatlerinde meydana geldi. Olayın aslı kameralara böyle yansıdı izlemek için tıklayınız.Kafe sahibi Ümit Aygen’in iddiasına göre; annesini götürdüğü hastanede polisler ile arasında tartışma çıktı. Aygen, hastane önüne parkettiği aracını çekmesini isteyen polislerle “Siz trafik polisi değilsiniz, karışamazsınız” diyerek tartıştı. Ümit Aygen, küfür ettiğini belirttiği polise şikayetçi olacağını söyledi. Bunun üzerine polisler O.Y. ve Ç.T., Aygen’i polis merkezine götürmek istedi. Polislere kendi geleceğini söyleyen, Aygen, anne ve anneannesini hastaneye bırakıp işyerine geçti.Kısa bir süre sonra kafeye gelen O.Y ve Ç.T., ile Aygen arasında yine sözlü tartışma başladı. O anlarda güvenlik kameraları kayıttaydı.Görüntülerde, polislerden O.Y.’in, Aygen’e “Polis merkezine gidelim şikayetçi olursun” dediği duyuluyor .

Bunun üzerine Aygen kendi geleceğini söylediği duyuluyor. Ayağa kalkan Aygen’e, O.Y. kafa atmak istiyor. Geri çekiyen Ümit Aygen, polislere yumruk atıyor. Polislerle Aygen arasında kavga çıkıyor. Yere düşen kafe sahibine polislerden birinin tekme attığı görülüyor.

Kavgada Aygen ile birlikte araya giren bir kafe çalışanı yaralanıyor. Polisler biber gazı sıktıktan sonra, yere yatırarak etkisiz hale getirdikleri Ümit Aygen’i “Polise mukavemet” gerekçesiyle gözaltına aldı.

SAVCILIK SORGUSUNUN ARDINDAN SERBEST BIRAKILDI

Kafasından yaralanan Aygen önce hastaneye götürüldü. Tedavi edilen geceyi polis merkezinde geçirdi.

Ümit Aygen, sabah saatlerinde Gaziosmanpaşa Adliyesi’ne sevk edildi. Savcılık sorgusunun ardından serbest bırakılan Aygen de kendisini darp ettiği iddiasıyla polis memurları O.Y ve Ç.T. hakkında duyurusunda bulundu. Aygen serbest bırakıldıktan sonra, Adli Tıp Kurumu Gaziosmanpaşa Adli Tıp Şube Müdürlüğü’ne giderek darp rapor aldı.

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK”

Adliye çıkışında açıklama yapan, Aygen’in avukatı Mikail Döngelci, “Hastanenin önünde polisler tarafından aracının çekilmesi konusunda şiddetle ve küfürle müdahale ediyorlar. Daha sonra olay büyüyor. Polisler olayı şahsileştirip, müvekkilimin kendi iş yerini basarak, kamera kayıtları önünde saldırıyorlar. Darp ediyorlar. Daha sonra polis aracında silah kabzasıyla müvekkilimizin kafasına defalarca vuruyorlar. Suç duyurusunda bulunamaya geldik Gaziosmanpaşa Adliyesi’ne. Savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Enteresan bir biçimde şüpheli polis memurları da müvekkilimiz hakkında ve benim hakkımda polise mukavemet suçundan tutanak tutup işlem başlatmışlar. Ben de pazartesi günü şikayette bulunacağım. Darp ve cebir işlemleri için. Arnavutköy Devlet Hastanesinin içerisinde müvekkilime ters kelepçe işlemi ile birlikte sağlık tedavisi uygulamaya çalışıldı” diye konuştu.

“ADALETİN YERİNİ BULMASINI BEKLİYORUZ”

Ümit Aygen de adliye önünde yaptığı açıklamada “Hastane önünde polis memurlarının yanıma yanaşmasıyla bana ağıza alınmayacak kelimelerle darp etmeye çalıştılar. Ben iş yerime gittim. Polisler peşimden gelerek, orada darp ettiler ve polis ekip otosuna bindirdiler. Ters kelepçeye yaparak. Polis otosunda da devam ettiler bu darp. Kafama silahın kabzasıyla aynı şekilde darpta bulundu. Kafamda 4-5 tane yarık var. Şikayetçiyiz. Adaletin yerini bulmasını bekliyoruz” dedi. olay kameralara böyle yansıdı izlemek için tıklayınız

 

Kaynak-DHA

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir