Maganda Kurşunu Minik Muhammed’in Yanağını Parçaladı

0
78
views

Arnavutköy Belediyesi’nin Ramazan etkinlikliklerini sergilediği parkta bu gece görünmez bir kaza yaşandı. Etkinlik alanında oyun oynayan 6 yaşındaki Muhammed Efe Göğül’ün yanağına nereden geldiği belirsiz bir cisim saplandı. Olay sonrası hastaneye kaldırılan Muhammed’in yüzündeki cismin kurşun çekirdeği olduğu tespit edildi. Yapılan ilk müdahalenin ardından küçük Muhammed, yüzünde iz bırakmadan çekirdeğin çıkartılabilmesi için başka bir hastaneye sevkedildi.
EMNİYET ARAŞTIRIYOR
Olay, akşam iftar sonrası Arnavutköy Belediyesi tarafından organize edilen Ramazan programlarının yapıldığı alanda oyun oynayan Muhammed’in acı çığlığı ile duyuldu. Annesi tarafından acilen Arnavutköy Devlet Hastanesi’ne kaldırılan küçük Muhammed’e burada tetkik yapıldı. Yapılan ultrason çekiminde yanağında kurşun çekirdeği tespit edildi. Doktorlar, Muhammed’in yanağında iz bırakmadan çıkartılması için başka bir hastanede tedavisinin yapılmasını uygun gördü. Küçük Muhammed’in yanağındaki kurşunun yanağa giriş şekli ve olay yeri ön incelemenin ardından yorgun mermi tabir edilen bir kurşunun isabet ettiği tahmin ediliyor. Emniyet, Muhammed’i yaralayan merminin nereden geldiği ve kim tarafından ateşlendiğini araştırıyor.
YORGUN MERMİ NEDİR ?
Kurşunun ateşlendikten sonra belli bir mesafeye ulaşıp, hızını kaybederek düşüşe geçtiği andaki durumuna yorgun mermi denir.

Kaynak: Haberaktivite

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here