Kültür Ve Turizm Bakanı Kurtulmuş Seçim Çalışmaları Kapsamında Arnavutköy’de

0
60
views

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, seçim çalışmaları kapsamında Arnavutköy’de bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi. Birçok sivil toplum kuruluşu, fabrika ve esnaf ziyareti yapan Kurtulmuş, iftar programlarında halka seslendi.
Bakan Kurtulmuş, Arnavutköy’deki bir tekstil fabrikasını ziyaret etti. İşçilerle sohbet eden Kurtulmuş, dikiş makinesinin başına geçerek ceket dikti ve ütü yaptı. Fabrikanın bahçesinde işçilere hitap eden Kurtulmuş, “Türkiye aylarca kurulamayan hükümetler gördü. Çok zayıf hükümetler, Türkiye’nin ağır problemleri karşısında karar alamayan hükümetler gördü ve onlarca yılımızı kaybettik. Cumhurbaşkanlığı sistemi bunun için zorunluluktu. Artık 24 Haziran akşamı sandığı kurduğunuzda ertesi gün hükümetin kim olacağı belli. Ertesi gün inşallah milletin helal oylarıyla Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı seçildiğinde ertesi gün hükümetini ilan edebilir. Pazarlıklara, kirli paslı bir takım işlere, kapalı ve kapılar ardında pazarlıklara ihtiyaç yok. Türkiye hızlı ve güçlü bir yönetim modeline geçiyor. Türkiye maddi imkanlarını, kendi gücünü arttırıyor, ekonomisini güçlendiriyor. Daha da güçlü bir ekonomi haline gelecek, onun için vakit kaybetmeden kararları etkin şekilde alıp doğrudan doğruya da milletin hesap sorduğu bir sistemi inşa ediyoruz. Türkiye özellikle savunma sanayisinde çok güçlü bir ülke haline gelecek. Yıllardır terörle mücadelede insansız hava araçlarını alabilmek için, kendi müttefikimiz zannettiğimiz bir ülkeden uçak almak için 3 sene kapılarında bekledik. Kötü komşu adamı ev sahibi yapar diye bir laf var, şimdi Allah’a çok şükür Türkiye kendi insansız ve insanlı hava araçlarını yapıyor ve terörle çok daha etkin mücadele ediyoruz” dedi.

“İstiyorlar ki Türkiye kendi kendine yetebilen bir ülke olmasın”
Türkiye üzerinde oyunlar oynanmaya çalışıldığını belirten Kurtulmuş, “Önümüzde bir oyun oynanmaya çalışılıyor. Geçtiğimiz günlerde dolar 4,90’a kadar çıktı. Hangi gerekçeyle çıktı, hiçbir gerekçesi yok. Hiçbir gerçek sebebi yok. Maalesef birileri spekülasyon yaparak Türkiye ekonomisini geriletmek, sizin cebinizdeki parayı çalmak ve 24 Haziran seçimlerinde mevcut sistemin daha ileri gitmemesi için Recep Tayyip Erdoğan’ın ve AK Parti’nin önünü kesmek istediler. Bu bir provokasyondu. İstiyorlar ki Türkiye kendi kendine yetebilen bir ülke olmasın. Türkiye’nin böyle üretim tesisleri, fabrikaları, atölyeleri olmasın. Türkiye’nin yolları, havayolları olmasın. Türkiye, gavura muhtaç, 25 milyon dolar için elli takla atan bir ülke olsun. Birileri bu operasyonlarla istiyorlar ki Türkiye ekonomisi dursun, Türkiye ekonomisi yine ele güne muhtaç hale gelsin. Türkiye yine elin gavurunun önünde boyun büküp 3 kuruş para dilensin istiyorlar. İçimizdeki hainlere hiçbir şekilde fırsat vermeden gerek PKK, gerek DEAŞ, gerek FETÖ olsun, kim bu milletin birliğine, dirliğine göz dikiyorsa onların hiçbirine fırsat vermeden yolumuza devam edeceğiz. Allah’ın izniyle Türkiye’yi daha güçlü bir ülke haline getireceğiz. Daha zengin bir ülke, daha adil şekilde zenginliğini paylaşan bir ülke haline getireceğiz. Bu ülkenin çocukları Allah’ın izniyle başka ülkelerin evlatları kadar dünyanın nimetlerinden istifade etmeye layıktır. Sizin çocuklarınız daha ileride olacak. Bunun için 24 Haziran’ı bir fırsat olarak görüyoruz” diye konuştu.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş daha sonra ziyaretlerine devam etti ve hemşeri derneklerinin iftar programlarına katıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here