fbpx

Korsan Değil Halk Taksisi

Saadet Partisi Arnavutköy Belediye Başkan Adayı Yusuf Dal, Arnavutköy taksicileri ile bir araya geldi.Arnavutköy’de ulaşım hizmetini üstlenen taksiciler ile işe başlayan Saadet Partisi Arnavutköy Belediye Başkan Adayı Yusuf Dal, korsan değil halk taksisi ifadelerini kullandı.

Arnavutköy taksicileri ile bir araya gelen Saadet Partisi Arnavutköy Belediye Başkan Adayı Yusuf Dal Arnavutköy’de taşımacılık görevini üstlenen ve gece’nin bir saatinde evlerine ulaşma sıkıntısı çeken insanları evlerine veyahut ulaşmak istedikleri yerlere ulaştırarak Taksicilerin hizmette ki görevin büyük bir payına sahip olduklarını ifade etti. Taksicilerin Arnavutköyde ki sahip oldukları konumuna ve önemine değinen Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Yusuf Dal bir dizi çözüm önerileri ile çalışmalarını ve taksiciler ile ilgili projelerini anlattı.

Dal, Öncelikle Geçici Ruhsat Vereceğiz

Arnavutköyde ulaşım hizmetini gören taksicilerle toplantı yapan Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Yusuf Dal, Öncelikle iş başına geldiğimizde derhal taşımacılık hizmetini yapan kişilere ilçemiz sınırları içerisinde hizmetlerini sürdürebilmeleri için bu hizmeti gören taksici kardeşlerimize geçici ruhsatlar verilecektir.

Dal, Ticari Taksi Ruhsatının Takipçisi Olacağız

Toplantıda taksicelere yönelik çalışmalarını anlatan Saadet Partisi Arnavutköy Belediye Başkanı Yusuf Dal, Geçici ruhsatların akabininde Büyükşehir Belediyeler Kanununun 9. Maddesine istinaden bu kişilere ticari taksi ruhsatı alabilmeleri için Ulaşım Koordinasyon Merkezi’ne müracaat edilerek bu hizmeti yapan kişilerin listesi sunularak ticari taksi ruhsatı almaları için gerekli çalışmalara yapılacaktır. Başkan olarak bu çalışmaların takipçisi olacağının her türlü gelişmeyi ilgililerle paylaşacağını ve sonuca gidileceğini beyan etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir