fbpx

SP Arnavutköy ‘de Gece Hareketliliği

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı veİstanbul milletvekili adayı Birol Aydın gecenin geç saatlerinde Arnavutköy ilçe başkanlığına gelerek ilçe seçim koordinasyon çalışmalarının yapıldığı toplantıya katılarak çalışmalar hakkında bilgi aldı.

2015-10-27_093036

Gecenin geç saatlerinde Saadet Partisi Arnavutköy İlçe Başkanlığına gelen Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Adayı Birol Aydın, İstanbul 3.Bölge SKM Başkanı ve İstanbul Milletvekili Adayı Serhat Akçay, 3.Bölge Milletvekili Adayı Erdal Yılmaz ile birlikte yapılan ilçe SKM toplantısına katıldı. Toplantıda  ilçe başkanı Hıfzı KekeçArnavutköy’de yapılan seçim  çalışmaları hakkında Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili adayı Birol Aydın’ı  bilgilendirdi.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın gazetemize 1 Kasım Seçimleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Aydın,” Bizim baraj problemimiz yoktur
Saadet Partisinin Parlamento’ya gireceğini ifade eden Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, Bu ülkede Cumhurbaşkanı huzursuz ve tedirgin, Başbakan huzursuz ve tedirgin, yargı mensuplarımız huzursuz ve tedirgin, iş adamlarımız huzursuz ve tedirgin, esnafımız huzursuz ve tedirgin medyamız huzursuz ve tedirgin, Sivil Toplum Kuruluşları huzursuz tedirgin herkes huzursuz tedirgin iken gençlerimiz üniversite mezunu olmalarına rağmen işsiz boşgeziyorsa, insanlar borçlandırılmışsa, Anadolu şehirleri büyük şehirlere doğru göçüyorsa, büyük şehirlerin milletvekili sayısı artıyor Anadolu’nun Milletvekili sayısı azalıyorsa bu bir şeyi gösteriyor bu ülke iyi idare edilemedi, iyi idare edilemiyor, iyi bir idareye iyi bir yönetime ihtiyaç var. Durum bu kadarvahimse iç açıcı değilse bunun baş müsebbibi başta iktidarda bulunan ak partidir sonra da parlamentoda bulunan siyasi partilerdir. En nihayetin de parlamento da bu siyasi partiler var Eğer Bu ülke de CHP’li, MHP’li ya da ak partili yada dindar yada değil ulusalcı, laik insanların sıkıntıları, dertleri, problemleri hat safhaya ulaşmışsa bunun baş müsebbibi parlamentoda ki siyasi Partilerdir. Öyleyseparlamentoya yeni bir ses lazım, gür bir seda lazım, bir düzenleyici lazım, Bu da ancak Saadet Partisidir. Saadet partisi 1 Kasım da parlamentoya inşallah girecektir. Nasıl girecek ne kadar oy alırsa, o nispette milletvekili göndererek. Yani anayasaya, anayasa mahkemesine bireysel başvuru hakkını kullanarak. Bir seçim çevresinde bir siyasi parti, bir milletvekili çıkarması için, kaç bin oy alması gerekiyor ise saadet partisi de o miktarda oy aldığı zaman Türkiye genelinde barajı aşamasa da millet vekili çıkarabilecek oranda oy aldığı için. Anayasa mahkemesine başvurarak milletvekili çıkarabiliyor. Anayasanın 148. maddesinin 3. fıkrası bu konuda çok açıktır biz de Türkiye’nin 85 seçim bölgesi var. Bütün seçim çevrelerinde milletvekili çıkarabilecek kadar oy alınca milletvekili çıkaracağımızı biliyoruz. İstanbullumuzda da Allah’ın izni ile en yüksek oyları alarak her bölgeden milletvekili çıkarmış olacağız.

Saadet Partisinin sürekli bir huzurun ve barışın teminatı olduğunu ifade eden Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, Parlamento’ya girdiklerinde Türkiye normalleşecek, Kutuplaşma, kamplaşma ortadan kalkacak, Parlamentoda ki siyasi partiler daha faydalı işlere yoğunlaşacaklar, Türkiye ekonomik olarak Batı’nın gelişmiş ülkelerinin pazarı olmaktan çıkacak, Üreten ülke olacak. Türkiye de işsizliğin azaltılması üzerine hızlı ve yararlı kalkınma hamleleri olacak üniversiteli gençlerimiz başta olmak üzere, genç işsizlerimiz süratle azalacaktır. Türkiye’nin sağını solunu kuşatan ateş çemberinden kurtulmak için,  Türkiye süratle komşularıyla iyi geçinmenin yollarına bakacak. Adil esaslar üzerinde diyalogla sorunları çözümüne kavuşturarak ve hızla yol alacak.

2015-10-27_093059

 

Masayı Ak Parti Terk Etmiştir

1 Kasım Genel Seçimi için seçim işbirliği yapılmamasına yönelik Gündemde ki soruya Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, Ak parti tıpkı 7 Haziran seçimleri sonrasında, CHP ve MHP ile nasıl masaya oturmuş ise,  Saadet Partisiyle de 1 Kasım seçimleri öncesinde ittifak yapmamak üzere masaya oturdu ve seçim ittifakının yapılmaması için masadan kalkan Ak Parti olmuştur. Biz Ülkemiz için Elimizi değil Her zaman gövdemizi taşına altına koymaya hazır olduk ve hazırız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir