fbpx

İlk Nöbet Arnavutköy’de

Arnavutköy Belediyesi 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma programları kapsamında Merkez Cami önüne kurduğu etkinlik alanında vatandaşları ağırlıyor. Her gün farklı konukların yer alçağı etkinliklerin ilk günü Gazeteci Fatih Tezcan, Radyocu Afrikalı Ali ve şair Talha Bora Öge vatandaşlarla bir araya geldi.

Hain kalkışma karşısında vatandaşların tarihe altın harflerle yazdığı kahramanlık destanının yıldönümünde 15 Temmuz ruhunu yeniden şahlandırmak adına ilk etkinlikte konuşma yapan Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı: “Tam bir yıl önce bu alanda ve buna benzer alanlarda önce Allah’ın lütfu ve ikramıyla sonara siz değerli kardeşlerimiz gayretiyle ülkemizi bir uçurumun kenarında aldık.  Bir yıl önceki bu vahim dururumu Allah bir daha milletimize yaşatmasın. Bir ayı aşkın alanları doldurduk. Ülkemize olan sevgimizi, muhabbetimizi ve bağlığımızı elimizden geldiği en üst seviyede gösterdik. Aynı kurtuluş savaşında ki dedelerimiz gibi. İstiklal savaşında ki annelerimiz gibi. Daha 15 yaşında cepheye koşan kınalı gençler gibi. Ülkemizin düşman işgalinde hangi şartlar ve olumsuzlukta olduğunu hatırlayan sizler, aynı ruhla yeniden dirilişi sağladı. Allah inayetiz şükürler olsun.

O gün 15 Temmuz gecesinde bizlere bir gün anlatsalar ki bu vatanın beslediği, büyüttüğü, kendi askeri veya kendi insanı bu vatanın evladına silah doğrultacak dese, biz inanmazdık. Ama böylesine haince bir  olumsuzluk karşılaştık. Zor zamanlarımızda sığınacak liman gibi gördüğümüz bu asker kılığına girmiş bu hainleri, emniyetimizi sağlayacak insanlar olarak görüyorduk. Demek ki sinsi bir ur gibi bu bedende büyümüş ve bu bedene rahatsızlık vermişler. Sonrasında ise bu böyle bir hain kalkışmanın tarafı olmuşlar. Netice itibari ile hak geldi batıl zayi oldu. O akşam dünya da eşi benzeri olmayan bir cesaret örneği ile Sayın cumhurbaşkanımızın önderliğinde ve liderine inanan davasına inanan siz değerli cesur insanımızla beraber canımız pahasına bu vatanını hep birlikte muhafaza ettik” diye konuştu.

Başkan Baltacı’nın konuşmasında sonra Gazeteci Fatih Tezcan konuşma yaptı. 15 Temmuz sürecine anlatan Tezcan, hain kalkışmada neler yaşandı, sonrasında neler oldu, vatandaşlara 15 Temmuz sürecini tekrar hatırlattı.

Gazeteci Fatih Tezcan’dan sonra Talha Bora Öge sahne alarak, şiirlerini seslendir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir