fbpx

Hadımköy’de ütü deposunda yangın

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yangınla ilgili yapılana açıklamada, “2 katlı, içerisinden birbirine bağlantılı 10’ar bin metrekarelik  küçük ev aletlerinin depolandığı antrepoda çıkan yangına müdahale edildi. Saat 11.18’de gelen ihbar ile olay yerine saat 11.22 de intikal eden Hadımköy itfaiye grubu yangının geniş bir alanda etkili olduğunu belirledi” denildi.

“ALEV KARTALI” MÜDAHALE ETTİ
Yangına Hadımköy, Arnavutköy, Kıraç, Çatalca, Mimarsinan, Başakşehir, Avcılar, Bakırköy, Turgutreis, Seyrantepe, Şişli, Gaziosmanpaşa itfaiye gruplarında müdahale ettiği belirtilen açıklamada, “İlk etapta 34 araç, 112 personel ile yangın söndürme çalışmaları yapılıyor.   Depoda zaman zaman patlamaların meydana gelmesi ve alevlerin kısa sürede yayılması üzerine “Alev Kartalı” havadan müdahaleye başladı. Kara birlikleri ve kısa sürede 7 sorti yapan yangın söndürme helikopteri “Alev Kartalı” yangının sirayetini önledi. ” ifadeleri yeraldı.

YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ

Hadımköy’de bir ütü fabrikasında çıkan yangın, itfaiye ekiplerince söndürüldü.

Hastane Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Caddesi’ndeki ütü fabrikasının deposunda henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangın, kısa sürede işletmenin diğer binalarına da sıçradı. Durumun bildirilmesi üzerine birçok ilçeden olay yerine sevk edilen itfaiye ekipleri, yangına müdahale etti.

Yangını yaklaşık 2 saatlik çalışma sonucu kontrol altına alan itfaiye ekiplerinin soğutma çalışmaları devam ediyor.

YANGINA 34 ARAÇ VE 112 PERSONELLE MÜDAHALE EDİLDİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, küçük ev aletlerinin depolandığı 20 bin metrekarelik antrepoda çıkan yangına itfaiye ekiplerince kısa sürede müdahale edildiği belirtildi.

İhbar üzerine olay yerine giden Hadımköy itfaiye ekiplerinin, yangının geniş bir alanda etkili olduğunu tespit ettiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Ekipler, diğer gruplardan takviye isteyerek alevlere müdahale etti. Hadımköy, Arnavutköy, Kıraç, Çatalca, Mimarsinan, Başakşehir, Avcılar, Bakırköy, Turgutreis, Seyrantepe, Şişli, Gaziosmanpaşa itfaiye grupları alarma geçerek yangın bölgesine sevk edildi. 34 araç ve 112 personelle yangın söndürme çalışmaları yapıldı. Depoda zaman zaman patlamaların meydana gelmesi ve alevlerin kısa sürede yayılması üzerine havadan müdahale yapıldı. Kara birlikleri ve kısa sürede 7 sorti yapan yangın söndürme helikopteri ‘Alev Kartalı’, yangının sirayetini önledi. Yangın söndürülürken, soğutma çalışmaları devam ediyor.”

ZARAR BÜYÜK

İş yeri sahibi Murat Yağmur, yangında zararlarının 15-20 milyon lira civarında olduğunu söyledi. Uğur, “Depomuz 40 bin metrekare üzerine kurulu. Yanan kısım ise yaklaşık 12 metrekare. Küçük ev aletleri olan ütü ve süpürge depomuz komple yandı. Söndürme çalışması devam ediyor, yapacak bir şey yok.” diye konuştu.

Bu arada, deponun bahçesinde bulunan kazlar, yangında mahsur kaldı. Kazlar, yangının kontrol altına alınmaya başlanmasıyla birlikte etrafı tellerle çevrili bölgeden çıkartıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir