fbpx

Hacımaşlı’da El Emeği Göz Nuru Ürünler Sergilendi

Kursu başarıyla bitirdiler
Hacımaşlı İlköğretim Okulunda düzenlenen sergiye ilgi yoğun oldu. Serginin açılışında bir konuşma yapan Arnavutköy Muhtarlar Derneği Başkanı ve Hacımaşlı Muhtarı Hayri Pekçetin bir konuşma yaparak, “Bu ürünlerin hepsi el emeği göz nuru. Kursiyerlerimiz başarıyla kursu bitirdiler ve öğrendiklerini nakış nakış işleyerek bu ürünleri ortaya çıkardılar. Başta hocamız Nurhayat Ağbaba olmak üzere bütün kursiyerlerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Kısa zamanda çok güzel ürünler yaptılar
Daha sonra bir konuşma yapan kurs öğretmeni Nurhayat Ağbaba ise konuşmasında, “Halk Eğitim Merkezimizin destekleriyle kursiyerlermize bildiklerimizi aktarmaya çalıştık. Kısa zamanda çok güzel ürünler yaptılar. Başta Hadımköy’e uzak olduğu için buraya gelmek istememiştim ama şimdide burayı çok sevdim. İyiki gelmişim” diye konuştu.

Serginin Polonyalı ve İspanyalı misafirleri de vardı
Daha sonra hanımların yaptığı ürünleri inceleyen protokol üyeleri, sergiyi gezerek duydukları memnuniyeti ifade ettiler. Serginin Polonyalı ve İspanyalı misafirleri de vardı. Polonya ve İspanya’da el işi sanatları yapan bir grup Türkiye’de ki kursları, eğitimleri ve Türk kültürünü tanımak için Hacımaşlı’ya gelerek protokolle birlikte onlarda sergiyi gezdi. Program sonunda kursiyerlere başarılarından dolayı plaket taktim edildi ve katılımcılara yemek ikramı yapıldı.

Arif Sapmaz / Arnavutkoyhaberleri.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir