CHP ARNAVUTKÖY RUHİ TUNCEL İLE “YOLA DEVAM” DEDİ

0
294
views

CHP Arnavutköy İlçe Başkanlığı 4.Olağan kongresi Zümrüt Düğün salonunda yapıldı. Tek Liste halinde girilen kongrede tek aday olan mevcut Başkan Ruhi Tuncel delegelerin çoğunluğunun oyunu alarak yeniden İlçe Başkanı seçildi.

 

CHP Arnavutköy İlçe Başkanlığı 4.Olağan kongresi Zümrüt Düğün salonunda yapıldı. Tek Liste halinde girilen kongrede tek aday olan mevcut Başkan Ruhi Tuncel delegelerin çoğunluğunun oyunu alarak yeniden İlçe Başkanı seçildi.

TUNCEL’DEN ÇARŞAF LİSTE TEPKİSİ

Daha önceden tek liste halinde seçime gidileceği bildirilen kongrede yaklaşık 35 delegenin Divan Başkanı Kasım Kolcuoğlu’na önerge vererek  çarşaf liste ile seçime gidilmesini talep etmeleri üzerine bir konuşma yapan Başkan Tuncel, yaptığı konuşmada çarşaf liste ile seçim yapılmasını isteyen delegelere tepki gösterdi. Tuncel yaptığı konuşmada “Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde çarşaf liste ile seçime girmenin hiçbir anlamı yok” dedi. Çeşitli STK Temsilcileri, Siyasi Parti temsilcileri ve il yöneticilerinin de katıldığı kongrede bir konuşma yapan eski ilçe Başkanı Av. Hikmet Altunkalem’in konuşması kongreye  Damga vurdu.

 

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SORUNU TERÖR VE İŞSİZLİKTİR

Altunkalem salonu dolduran partililere hitaben yaptığı konuşmada hükümeti ağır dil ile eleştirdi. Altunkalem, Bu günkü iktidarın en büyük alternatifinin CHP olduğuna vurgu yaptı. Altunkalem özetle şu görüşlere yer verdi; “ Türkiye’nin son 15 yıldan beri gerek içerde ve gerekse yurtdışında savrulduğu bir iklimde siyaset yapmanın önemi bir kez daha ortaya çıkmaktadır.

Özellikle son 10 yıldan beri insan haklarından demokratik hukuk devletinden bağımsız yargıdan, kuvvetler ayrılığından, basın özgürlüğünden, eşit, adil ve hilesiz seçim hukukundan, parlamenter sistemden olumsuz yönde dönüştürülmeye çalışılan bir Türkiye gerçekliğinde bu kötü gidişten kurtulmanın çözüm yollarını bulup ortaya koymanın gerekliliği artık reddedilemez bir olgudur. CHP, AKP ’nin son 15 yıldaki iktidar olma ve hükümet etme anlayışını siyasi arenada ve her platformda ifade etmiş ve halka anlatmıştır. Maalesef bu uyarılar hiç dikkate alınmamış ve Türkiye rotasından çıkmış sağa sola savrulmuştur veya savrulmaya devam etmektedir. Türkiye’nin en büyük sorunu terör olarak görülmekte, FETÖ, işsizlik ve hayat pahalılığı diğer önemli sorunlar arasında yer almaktadır. Ayrıca Türkiye’de ekonomik kriz olduğu da yandısanamaz bir gerçektir.

Temel haklar ve özgürlükler ve ifade özgürlüğü ile ilgili ihlaller sürekli olarak kamuoyunun gündemine gelmektedir Cumhuriyet Halk Partisi gerek Türkiye genelinde ve gerekse Arnavutköy yerelinde iktidara gelmek için oyunu artırmalıdır. Bunun için örgüt yapısını güçlendirmeli ve daha fazla insana ulaşmalı ve CHP’nin bu ülke sorunlarını çözebilecek parti olduğuna ikna etmelidir. Bunun için insanların CHP’ne olan inancını güçlendirmelidir. Bunun için de par genel başkan ve lider kadrosu daha etkin, akılcı ve halkın güncel ihtiyaçlarını ve sorunlarını karşılayacak politikalar oluşturmalı ve bunu halka anlatmalıdır. Parti içi çekişmelerden uzaklaşılmalı yerel örgütler parti üst yönetimine yerel sorunlarını düzenli olarak aktarmalı  bunlar il örgütü ve genel merkez düzeyinde değerlendirilmeli ve yerel ve genel düzeyde politikalar üretilmelidir.  Partinin hastalığı haline gelmiş olan kısır çekişmeler ve ben merkezli siyaset anlayışı yerini kollektif anlayış biçimine bırakmalı siyasetin toplumun sorunlarını çözmek için parti etrafında bir araya gelindiği ve buna uygun hareket edilmesi ve kişisel heves ve çıkarların terkedilmesi gerektiği hatırlanmalıdır. CHP’nin  07.09.1919 yılında Atatürk ve arkadaşları tarafından  yaktığı meşale bugün halen yanmaya devam etmekte ve Atatürk’ün ulaşılması gereken hedefler ve çözüm yolları ve ilkeler halen güncelliğini korumaktadır. tek sorun Türkiye ve dünyadaki gelişmelere göre bunların Upgrade edilerek  yolumuza devam edilmesidir.  AKP iktidarı bu hedeflerden ve ilkelerden sapma göstermiş, bunları küçük görmüş, burun kıvırmış ve yok saymaya çalışmıştır. Her bu tür davranışlar Türkiye çıkmaz yollara sokmuş ve Türkiye’ye itibar ve zaman kaybettirmiştir. Arnavutköy’ün sorunları vardır. Arnavutköy büyüme potansiyeli çok yüksek bir ilçedir. Son yıllarda yapılan yatırımlar ve yapılması planlanan yatırımları ile buna aday bir ilçedir. Bunun farkında olarak CHP olarak Arnavutköy’ü politik odağın merkezine oturtmalı ve bir an evvel bulanık resmi netleştirip buna göre politikalar oluşturulmalıdır. Bu bağlamda Arnavutköy halkıyla buluşarak halkın istekleri, sorunları ve çözüm yolları için çaba sarf edilmelidir.

Arnavutköy’de CHP’nin iktidar olması çok yoğun bir çalışmayı gerektirmektedir. Onun için kendi içimizde birlik ve beraberliği sağlamalı halkın karşısına öyle çıkmalıyız.

Halk parti içinde sorunlarını çözmüş örgüte kendi sorunlarını çözmek için oy vermektedir. Bundan doğal bir davranış biçimi olamaz. Parti Üyelerinin De Buna Uygun Davranması Kaçınılmazdır. Onun İçin Her Koşulda Parti İçinde Sevgi Ve Saygıyı Sağlamalı Ve Birlik Ve Beraberlik İçinde Hareket Ederek Yürüyüşümüze Devam Etmeli ve idealimize ulaşmalıyız” dedi. Yapılan konuşmaların ardından yapılan ilçe Başkanlığı seçiminde Tuncel: Toplam kullanılan oy: 111, Geçerli oy: 85, Geçersiz oy: 6 Boş oy: 20 alarak yeniden CHP Arnavutköy İlçe Başkanlığına seçildi. Tuncel kongre sonrasında yaptığı teşekkür konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları verdi. Kendisine oy veren vermeyen herkesi sevdiğini dile getirdi.

 

 

YÖNETİM KURULU LİSTESİ

ASİL YÖNETİM KURULU

1-      Ali Akpınar

2-      Erkan Atik

3-      Nevin Çalt

4-       Hüseyin Çelik

5-      Arif danışım

6-      Erol Ergen

7-      Mustafa Ertürk

8-      Mevlüt İpek

9-      Dursun Karakuş

10-  Fikri Kayacan

11-  Celal Kodaş

12-  Hanım Meral

13-  Eren Sancak

14-  Gülşah Türel

15-  Şerafettin Uysal

16-  Gül Yiğit

 

 

 

İL DELEGELERİ

1-      Engin Akman

2-      Hikmet Altunkalem

3-      Nazım Asan

4-      Gülbin Tuncel

5-      Gülşah Türel

 

Kaynak: Orhan Şimşek

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here