fbpx

Emir: “Devletin memurunu ev sohbetine gitmeye zorluyorlar”

Milliyetçi Hareket Partisi Arnavutköy İlçe Başkanı Yüksel Emir, Arnavutköy Belediyesi’nde memurluk yapan ve bazı taşeron firma çalışanlarının baskı ve tehditlerle seçim propagandası kapsamında ev toplantılarına katılmaya zorlandığını iddia etti. Göz boyama, tehdit ve baskı ile oy devşirildiğini iddia eden Emir, “Devletin memurunu ev toplantılarına gönderiyorlar, tehditlerle parti çalışmalarına katılmaya zorlanıyorlar. Bu siyasi ahlaka uymayan ve etik olmayan bir durumdur” dedi.

“Algı operasyonu düzenlendi”

Türkiye’nin 12. Cumhurbaşkanı’nın halkoyu ile belirlendiği seçimleri değerlendiren Milliyetçi Hareket Partisi Arnavutköy İlçe Başkanı Yüksel Emir, iktidar partisi ve adayının kamuoyu üzerinde ciddi bir algı operasyonu düzenleyerek seçimlere müdahale ettiğini söyledi. Seçimlerin sonucunun belli olduğu saatlerde genel başkanları Devlet Bahçeli’nin yaptığı açıklamalara işaret eden Yüksel Emir, “Biz bugün sayın liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin tüm değerlendirmelerine sonuna kadar katılıyoruz. 17 Aralık ve 25 Şubat operasyonları neticesinde aklanamayan, pürüpak olmayan bir liderin Cumhurbaşkanlığı koltuğuna da oturması doğru değildir” dedi.

“İktidarın tüm imkanları kullanıldı”

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine katılım oranının düşük olduğuna da dikkat çeken Emir, iktidarın tüm imkanlarının Recep Tayyip Erdoğan tarafından kullanıldığını ve çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu’nu destekleyen kendilerinin ise kısıtlı imkanlarla propaganda imkanı bulduklarını söyleyerek yarışın adaletsiz olduğunu ifade etti.

Gidene dur diyemeyiz

Milliyetçi Hareket Partisi’nden Arnavutköy Belediye meclis Üyesi seçilen fakat geçtiğimiz hafta sonu itibariyle bu görevden istifa eden Nurullah Saçlı ile ilgili de konuşan Emir; “Henüz elimize istifası ile ilgili resmi bir belge ulaşmış değil. Gidene dur diyecek halimiz yok. Bu dava birilerine göre şekillenmez. Bu kutlu davada kişiler değişir ancak davayı kucaklayanlar hep var olurlar. Bu manada Nurullah Saçlı kısa süre de olsa partimiz için Arnavutköy’de çalışmalar yürütmüştür, kendisine teşekkür ediyoruz. İstifasının gerçekleşmesi durumunda da yerine geçecek olan meclis üyemize görevinde şimdiden başarılar diliyor ve bu davaya çok büyük katkıları olacağına da inandığımı ifade etmek istiyorum” dedi. Kaynak: haberaktivite.net

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir