Arnavutköy Cemevi’nde İftar Programı Düzenlendi

0
201
views

Arnavutköy Cemevi’nde Muharrem oruçları nedeniyle iftar programı düzenlendi.

2015-10-27_084630

 

Arnavutköy Cemevi’nde düzenlenen iftar yemeğine CHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Fevzi Gümüş, Arnavutköy Belediye Başkanı A. Haşim Baltacı, Arnavutköy Belediye Başkan Yardımcıları Kemal Aygenli ve Turgut Baran, CHP Arnavutköy İlçe Yönetimi, STK temsilcileri, muhtarlar, işadamları ve birçok vatandaş katıldı.

2015-10-27_084608

“Mülkiyetin tamamen Cemevi’ne verilmesini istiyoruz”

Arnavutköy Cemevi Başkanı Yüksel Yılmaz bir konuşma yaparak, “Ortak acı ve kederlerimizin, hüzünlerimizin bizi birbirimize kardeş kılması ve zor zamanlarda, aynı çatı altında kardeşlik anlayışımızın daha da güçlenmesi amacı ve duasıyla bir araya geldik. Bu Muharrem günleri bizim için bir başlangıç olsun, artık kötü günler bitsin diyoruz. Bugün bütün farklı görüşlerin Muharrem ayı vesilesiyle burada buluştuğunu görüyorum. Her günümüzün böyle olmasını temenni ediyorum. Cemevimize yasal statü istiyoruz. Ayrıca Belediye Başkanımızdan Cemevimizin mülkiyetinin tamamen Cemevi’ne verilmesini istiyoruz” diye konuştu.

 

“Hazineden Cemevi’ne aktarılması konusunda elimizden geleni yaparız”

Daha sonra Arnavutköy Belediye Başkanı A. Haşim Baltacı bir konuşma yaptı. Baltacı konuşmasında, “Biz de Alevi Bektaşi inanca sahip kardeşlerimizle beraber onların yasına ortak olmak, acılarını paylaşmak üzere buradayız. Allah tuttuğumuz oruçları kabul etsin. Muharrem ayınız mübarek olsun. Başkanımız buranın mülkiyeti ile ilgili Cemevi’ne verilsin ibadethane olsun dedi. Ancak buranın mülkiyeti hazinede. Ama Hazineden Cemevi’ne aktarılması konusunda elimizden geleni yaparız” dedi.

 

Dualarla oruçlar açıldı. İftarın açılmasının ardından “Kasım Dede” tarafından yemek duası yapıldı.

2015-10-27_084642

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here