fbpx

Başı Dik Alnı Secde’de Bir Gençlik

Anadolu Gençlik Derneği Arnavutköy Ortaokullar Komisyonu, okulların tatil olmasını fırsat bilerek öğrencilerin milli ve manevi değerlerine bağlı bireyler olmaları konusunda öğrencilere ‘’Akaid, siyer ve ilmihal’’ eğitimi verdikten sonra Arnavutköy Asri mezarlığını ziyaret edip,  tanımadıkları merhumlar için Yasin-i Şerif okuyup dua ettiler. Anadolu Gençlik Derneği öğrencileri, sportif faaliyet olarak Buz pateni ve Futbol maçı gerçekleştirdi.

Anadolu Gençlik Derneği Arnavutköy Ortaokullar Komisyon Başkanı Nusrettin Aydın konuşmasında‘’Sevgi ve Kardeşliğin teminatı olan İslam’ın, çocuklarımıza en güzel şekilde öğretilmesi konusunda öncelikle anne-baba, okul ve sivil toplum kuruluşlarına sorumluluklar düşmektedir. Yaşadığımız dönemde toplumu büyük manada etkileyen teknolojik gelişmeler, bizlerin vaktini bir çok zaman, yalnızlığa ve yanlışlığa sürüklemekle kalmayıp, bilhassa düşünce kalitesini azaltmıştır. Vaktimiz, çoğu zaman tele(virüs)yon, cep telefonu  ve bilgisayar üçgeninde yoğunlaşmaktadır. Örnek  olarak 2009 yılında Arnavutköy Şehit Onbaşı Murat Şengöz i.ö.okulunda öğretmenlik yaptığım okulda, ders anlatırken sınıfta elektrik kesildi ve Rabia isminde 6.sınıftaki öğrencim ”keşke! Bu akşam bizim evde de elektrik kesilse” dedi. Sebebini sordum. Verdiği cevap birçok anne ve baba’ya mesaj niteliğinde olsa gerek. ”Geçen akşam, bizim evde elektrik kesilmişti ve babam benimle ilk defa oyun oynamıştı, keşke bu akşam da elektrik kesilse… ” yorum sizin… dedi.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi, Geleceğe umutla bakan bir gençlik olması için Anadolu Gençlik Derneği Ortaokul Komisyonu olarak Gece Gündüz demeden her anımızı yarınlarımızın Nesilleri Gençlerimiz ve Çocuklarımızla icra ediyoruz.Anadolu Gençlik Derneğinin mimarı Rahmetli Prof.Dr.Necmettin Erbakan Hocamızı rahmetle anıyor ve bizlere Gençlerimize gerekli önemin verilmesi gerektiğini vurgulayan altın sözünü hatırlatmak isteriz.Erbakan Hocamız “Bir milletin asıl gücü; topu, tüfeği,tankı değil, imanlı ve inançlı gençliğidir” Sözüyle Çanakkale’de Henüz 13 yaşında Olan Gençlerin Seve Seve Vatanları için şehadeti kabul ettiklerini bizlere hatırlatarak gençlerimizi Vatan’a birer faydalı birey olarak yetiştirmeyi öğretti ve bundan dolayı Anadolu Gençlik Derneğini kurarak ecdad’a bağlı ve her zaman vatanı için hizmet edecek bir nesillin yetişmesine vesile oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir