fbpx

212 Hafız adeta mest etti

Taşoluk Yeşil Camii büyük bir güne ev sahipliği yaptı. Bayrampaşa Yeşil Camii İlme Hizmet Vakfı bünyesinde yetişen 212 hafıza icazet belgesi verildi. İcazet törenine yurdun dört bir yanından ve yurt dışından Kur’an talebelerinin yanı sıra, hocalar, alimler, mülki amirler, belediye başkanları, idareciler katıldı. Bir televizyon kanalı tarafından da canlı yayınlanan programı binlerce vatandaş da camii de canlı izledi.Taşoluk Yeşil Camii büyük bir güne ev sahipliği yaptı. Bayrampaşa Yeşil Camii İlme Hizmet Vakfı bünyesinde yetişen 212 hafıza icazet belgesi verildi. İcazet törenine yurdun dört bir yanından ve yurt dışından Kur’an talebelerinin yanı sıra, hocalar, alimler, mülki amirler, belediye başkanları, idareciler katıldı. Bir televizyon kanalı tarafından da canlı yayınlanan programı binlerce vatandaş da camii de canlı izledi.

YÜZLERCE MİSAFİR KATILDI

Sabah 10.00’da başlayan programa ilk andan itibaren başta Arnavutköy olmak üzere, İstanbul’un bir çok ilçesinden ve il dışından vatandaşlar akın akın gelmeye başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı Bayrampaşa Müftülüğü ve Bayrampaşa Yeşil Camii İlme Hizmet Vakfı tarafından organize edilen icazet töreni, Kurra Hafız Ahmet Arslanlar’ın risayetinde gerçekleştirildi. Törene ev sahibi Abdullah Ustaosmanoğlu Hocaefendi başta olmak üzere, Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Arnavutköy Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan Mustafa Davarcı, Hocaefendilerden Kuveytli Abdulvehap Elbuti, İbrahim Tanrıkulu, Muhammed Emin Saraç, Ahmet Vanlıoğlu, Cemal Vanlıoğlu ve daha onlarca kişi protokolde yerini aldı. Armutlu Tatil Köyü’nde bulunan Arnavutköy Belediye Başkanı A. Haşim Baltacı katılmazken belediyeyi, Başkan Yardımcısı Dr. Kemal Aygenli temsil etti.

KUR’AN ŞAKİRTLERİ FOTOĞRAF KARESİNE SIĞMADILAR

Törende hocalar Kur’an öğretisi üzerine konuşmalar yaptı. Kadın-erkek, çoluk çocuk binin üzerinde vatandaşın izlemeye geldiği program bir televizyon kanalından da naklen yayınlandı. Halka şeklinde camii içine dizilen hafızlar sırayla namaz surelerinden bölümler okudular. Vatandaşlar da bu anları yer yer huşu içinde, yer yer de cep telefonlarıyla kayıt yaparak dinlediler. Toplamda 4 saatten fazla süren program öğlen namazının ardından misafirlerin icazetli hafızlarla çektirdikleri fotoğraflarla sona erdi. Program bitiminde ayrıca kadın ve erkeklere ayrı bölümlerde olmak üzere Gaziosmanpaşa Belediyesi ve Arnavutköy Belediyesi’nce pilav, ayran ve tatlı ikram edildi.


23 22 24 25

 

haberaktivite

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir