Yeni Atanan Zabıta Memurları Asalet Ve Tasdik Yemini Gerçekleştirdi

0
129
views

Arnavutköy Belediyesi’nde 2017 yılı içerisinde ataması yapılan 22 zabıta memurunun asalet tasdik yemin töreni yapıldı.
Arnavutköy Belediyesi’de asli devlet memurluğuna atanan 22 zabıta memuru, Arnavutköy Belediye Başkan Yardımcıları, Turgut Baran ve Mehmet Hakan Şişman katıldığı törenle yemin ederek resmen görevlerine başladı. Başkan Yardımcıları, Turgut Baran ve Mehmet Hakan Şişman, yeni memurlara başarılar dileyerek kutladılar.
Asli memur olma haklarını tescil ettirerek pekiştirdiler
Arnavutköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde aday memur olarak görev yapan zabıtalar, yapılan yemin töreni ile asli memur oldular. Bu süre içinde görevlerini eksiksiz yapan aday memurlar, Arnavutköy Belediyesi Zabıta Müdürü Resul Ekrem Baltacı’nın başkanlığında gerçekleştirilen yemin töreniyle, kazandıkları asli memur olma haklarını tescil ettirerek pekiştirdiler.
Adaylar yemin ederek asil memur olma haklarını kazandılar
Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na, Atatürk İnkılap ve İlkeleri’ne, Anayasa’da ifadesi bulunan Türk Milliyetçiliğine sadakatle bağlı kalacaklarına, Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarını, milletin hizmetinde olarak tarafsız ve eşitlik ilkelerine bağlı kalarak uygulayacaklarına, Türk Milleti’nin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyip koruyarak bunları geliştirmek için çalışacaklarına ve İnsan haklarına ve Anayasa’nın temel ilkelerine dayanan milli, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı görev ve sorumluluklarını bilerek bunları davranış halinde dönüştüreceklerine yemin eden adaylar, böylece asil memur olma haklarını kazandılar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here