Karne Heyecanı Tüm Arnavutköyü Sardı

0
63
views

Arnavutköy Aşık Veysel İlkokulu’nda 2017/2018 eğitim öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla karne töreni düzenlendi.
2017/2018 eğitim öğretim yılı sona erdi. Bu anlamlı günde Arnavutköy Aşık Veysel İlkokulu’nda öğrenciler için karne töreni düzenlendi. Karnelerini alan öğrenciler 3 aylık yaz tatiline başlamanın heyecanını yaşadı. Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ ve Arnavutköy Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Kemal Aygenli bu özel günde minikleri yalnız bırakmadı. Çeşitli gösteriler sergileyen minikler, öğretmenlerden ve velilerden alkış aldı.

“Başarısız çocuk yoktur”

Başarısız öğrencinin olmadığını söyleyen, Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ: “Başarısız çocuk yoktur. Başarısızlık diye bir şey bizim anlayışımızda ve ifademizde olmamalıdır. Çocuğun ilk öğretmeni evde anne ve babasıdır. Onlar bu nokta da bilinçli olmalılar. ‘Sen başarısızsın’ gibi bir yaklaşım içerisine asla girmemek icap eder. Her bir çocuğumuzun gelişimi farklı farklıdır. Yeteneğine göre çocukları yönlendirirsek hiçbir çocuğumuzu heba etmeyiz” ifadelerini kullandı.

“Ülkemizin geleceğine umutla bakacağız”

Törende konuşma yapan, Arnavutköy Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Kemal Aygenli: “Bir dönemi hayırlısıyla bitirdik. Rabbim öğrencilere, nice böyle güzel karne günlerini birlikte yaşamayı ve başarılarla dolu eğitim hayatını tamamlamayı, vatanına hayırlı evlatlar olarak yetişmelerini cenabı Hak’tan niyaz ediyorum” dedi. Arnavutköy’de eski yıllara göre bir sınıftaki toplam öğrenci sayısının büyük oranda azaldığını belirten, Başkan Yardımcısı Dr. Kemal Aygenli: “Bu ülke çok gerilerden çok ileri bir seviyeye gelmek üzeredir. Yıllar önce Arnavutköy’de okullardaki öğrenci sayısı sınıflarda 90-100 civarındayken, bugün sınıflarımız 25-30 kişilik sınıflar haline gelmiştir. Evlatlarımız tek başına yetişmiyor. Öğretmen ve veli dayanışması olmadan yetişmesine imkân yok. Öğretmenlerimizin öncülüğünde velilerimizin destek ve katkılarıyla ülkemizin geleceğine umutla bakacağız ve gözümüz arkada kalmayacak” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here