fbpx

Yaz Kur’an Kursu Öğrencilerine Veda Programı Düzenlendi

Diyanet İşleri Başkanlığı  “Camiye Koşalım Kur’anla Buluşalım” sloganı ile 23 Haziran 2014 tarihinde başlayan 2014 yılı Yaz Kur’an Kursu eğitimi, 22 Ağustos 2014 tarihinde sona eriyor. Bu kapsamda Boğazköy Şirindere Camii İmam-Hatibi Kasım ALTINTOP tarafından, İlçe Müftüsü Muhammet Lütfi ÖKSÜZ,  Şube Müdürü Yılmaz ZİFİROĞLU, öğrenci velileri ve cami cemaatinin katılımı ile  Yaz Kur’an Kursu öğrencilerine yönelik veda programı düzenlendi.

        İlçe Müftüsü  Muhammet Lütfi ÖKSÜZ programda yaptığı konuşmasında öğrenci ve velilere seslenerek şunları söyledi: “Bir çok öğrenci arkadaşınız tatil yaparken sizler tatilinizden fedakarlıkta bulunarak Yaz Kur’an Kursları’na devam ettiniz. Burada Allah’ı, Peygamberini, kitaplarını, dininizi öğrendiniz. Bundan sonra yapacak tek şey var; öğrenmiş olduğunuz Kur’an-ı Kerim’i ve dini bilgileri unutmamak ve daha da pekiştirmek. Okul zamanı da Yaz Kurslarının devamı niteliğinde Cami ve Kur’an Kurslarımızda düzenlenen eğitim programlarına katılmanız gerekmektedir. Bu konuda anne-babalara da büyük sorumluluklar düşmektedir. Her anne baba çocuğunun dinini, imanını öğrenmesinden sorumludur. Çocuklarımız geleceğimizdir, bu nedenle geleceğimizi sağlam temellere oturtabilmemiz, ailelerimizin huzuru, toplumumuzun, ülkemizin ve hatta dünyanın huzuru imanlı ve ahlaklı nesillere bağlıdır.” dedi.

        Öğrencilerin ve velilerin yoğun ilgi gösterdiği program yapılan dua ile sona erdi. Program sonunda öğrencilere, velilere ve diğer cemaate çeşitli ikramlar yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir