fbpx

‘Samsung Galaxy’ serisi hayranlarına müjde!

Daha önce hakkında söylenti niteliğinde birçok haberin yapıldığı Samsung‘un yeni amiral gemisi Galaxy S5‘e dair ortaya çıkan yeni kutu fotoğrafı, cihazın teknik detayları hakkında ön fikir veriyor. Eğer iddia edilenler doğruysa, Samsung beklentilerin bir nebze dışında ürünle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.
Güney Koreli üreticinin bu ay içerisinde (tahminlere göre 24 Şubat’ta) tanıtması düşünülen yeni nesil akıllı telefonu Galaxy S5’in iki farklı sürümle piyasaya sürülebileceğini daha önce duyurmuştuk. Diğer taraftan Samsung’un kullanıcı arayüzünde en büyük değişime imza attığı belirtilen S5 için yeni bir bilgi daha ortaya çıktı. samsung galaxys5.nl adresli internet sitesinde yayınlanan ve cihazın arka kutu kapağı olduğu iddia edilen fotoğraf teknik detayları bünyesinde barındırıyor.
Dört çekirdekli Qualcomm 2.5 GHZ işlemciyle gelecek Galaxy S5’in, kısa süre önce belirtildiği gibi Exynos Chipet 6 ve Qualcomm Snapdragon 805 kullanan iki farklı modele sahip olacağı ihtimali güçleniyor. 560 ppi piksel derinliğinde, 5.25¨ QHD Super AMOLED ekranla 2560 x 1440 AMOLED çözünürlük vadeden akıllı telefon, kamerada ise adeta seviye atlıyor. Zira kutuda yazana göre 20 megapiksel arka ve 2 megapiksel ön kamera, Galaxy serisinin standartlarını yukarıya çekiyor. Son olarak 3 GB LPDDR3 RAM ve 3,000 mAh pille gelmesi düşünülen S5’in, Android Kitkat (4.4) işletim sistemini taşıyacağı söyleniyor. Şimdilik iddia şeklinde nitelendirebileceğimiz özelliklerin doğruluğunu resmi etkinlikte hep beraber göreceğiz.
(www.log.com.tr)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir