Olcay Karabağ Yeniden Başkan Seçildi

0
70
views

Arnavutköy Avcılar, Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Kulübü Derneği 22’nci Olağan Genel Kurul’unu yaptı. Dernek binasında yapılan seçimde mevcut başkan Olcay Karabağ güven tazeleyerek 4’üncü kez başkanı seçildi.
Amatör Balıkçılar Kulübü Derneği 22’nci Olağan Genel Kurul’unu yaptı. Dernek binasında yapılan seçimde mevcut başkan Olcay Karabağ güven tazeleyerek 4’üncü kez başkanı seçildi.
Genel kurulda üyelere hitap eden Olcay Karabağ yol haritasını şöyle çizdi: “Arnavutköy’ün en faal derneklerinden, İstanbul’un ve ülkemizin en etkin derneklerinden olan derneğimiz avcılık, atıcılık ve olta balıkçılığı konularında etkinlik yaparak üyelerimizin tanışıp kaynaşmasını sağlamaktadır. Doğa ile barışık yaşamlarında yeniliklerden haberdar olmalarını amaç edindik. İnsanlarımız arasında kirişileşmiş avcı kimliğini değiştirilerek gerçek avcının doğa ve hayvan katili değil doğanın asıl koruyucuları olduğunu anlatmak için her yıl birçok etkinlikler yapmaktayız. Birçok etkinlik yapan kurum ve kuruluşlara da dernek olarak destek olmaktayız. Derneğimiz 1984 yılında birkaç gönüllü abilerimiz tarafından kurulmuştur. Dernek olarak 2015-2018 yıllar arasında 419 olan üye 372 artış ile 791 sayısına ulaşmış bulunmaktayız.”
“BİNAMIZ YILSONONDA HAZIR”
Atış poligonu ve dernek merkezi konularına değinen Karabağ üyelere şu bilgileri verdi: “Hala ve hala atış poligonumuzun ve kendimize ait dernek merkezimizin olmaması bizleri fazlasıyla üzüyor. Arnavutköy Belediye Başkanımız Sayın Haşim Baltacı ile ilk defa bu yıl atış poligonu ve dernek merkezi ile çalışmalarımıza başladık. İnşallah 2018 yılında bitirmiş oluruz.”
Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nı sert bir şekilde eleştirerek avcı derneklerini yok sayarak bir yere varamazsınız diyen Karabağ, “İçişleri Bakanlığı verilerine göre ülkemizde bin 600 civarlarında avcı derneği var. Orman ve Su İşleri Bakanlığı bu derneklerin kaçı ile işbirliği içinde olduğunun cevabı olmadığı sürece STK’lara pul satmaktan öteye gidemezler” ifadesini kullandı.
“SİSTEM DAYATMASI VAR…”
Ülkemizde AVBİS sistemini avcılarımız benimsemediği halde bu sistem avcılarımıza talimatlarla dayatılmakta olduğunu belirten Olcay Karabağ önerilerini sıraladı;
Avlaklarda sadece iki tür için izin alınabilmektedir. Serbest olan türlerde sınırlama olmamalıdır.
Gün içinde AVBİS’ten izin alınamıyor. Bu uygulama saçmalığın daniskasıdır.
Haftanın üç günü avcılık yapılıyor. Süre yedi güne çıkmalı.
İl bazında çok fazla avlak sayısı yok.
Güme avcılığı yasak.
Doğayı avcılar katletmiyor. Avı, avcı değil zirai ilaçlar yok etmektedir.
Yaban domuzu avında takoz 2+1 vardır, kalkmalıdır. Ancak sürdürülebilir gerçek adaletli komisyonlar avcı dernekleri ile eşit şartlarda uygulanabilir 11/9 devletten yanadır. Burada sözlerime son verirken anneler gününüzü ve Ramazan’ınızı hayırlara vesile olmasını diler hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkürlerimi arz ederim.
Yönetim Kurulu Şu İsimlerden Oluştu; Başkan Olcay Karabağ, Esat Alkan, Tuncay Karabağ, Cihan Özgüneş, Mehmet Nesip Obut, Ali İhsan Çetin ve Sabahattin Özkaçar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here