fbpx

Olaylı Maçta Kazanan Belediyespor

Arnavutköy Belediyespor Bölgesel Amatör Lig 11.Grupta, ikinci yarının ilk maçında Büyükçekmece Belediyespor’u Mehmet Resul Memiş’in attığı şık golle 1-0 mağlup etti.

Başkanlar birlikte izlediler

Kritik maçı, Büyükçekmece Belediyespor Başkanı Ümit Kalko, Arnavutköy Belediyespor Başkanı Avukat Ercan Üner, Hadımköyspor ve Büyükçekmece Belediyespor eski Başkanı ve Kırkpınar ağası Seyfettin Selim karşılaşmayı birlikte izledi.

Olaylar futbola yakışmadı

Büyükçekmece Belediye Stadında oynanan karşılaşmada maç öncesi her iki takım futbolcuları birbirlerine başarı dileklerinde bulunurken, 90 dakikanın başlaması ile yaşanan olaylar futbol adına yakışmadı. Karşılaşmanın 11.dakikasında sol kanattan gelişen Arnavutköy Belediyespor atağında ceza sahası içinde pas bekleyen Arnavutköy Belediyespor oyuncularını gören Büyükçekmece Belediyespor kalecisi İskender Genç ileri çıkınca Mehmet Resul Memiş topu direkt ağlara yolladı. Kalecinin hatasını affetmeyen çiçeği burnunda Arnavutköy Belediyesporlu Mehmet attığı golle ilk maçında kahraman oldu 0-1.

Olay yüzünden maç durdu

Gol sonrası futbol adına yakışmayan sertliklere Hakem de göz yumunca ortam iyice gerilmeye başladı. İlk yarı sonlarına doğru gelişen Arnavutköy Belediyespor atağında sert hareket karşısında kart bekleyen Arnavutköy Belediyespor teknik heyetine Büyükçekmece Belediyespor yedek kulübelerinden yapılan sataşmalar bir anda alevlendi. Her iki kulübe sözlü sataşmalarına Büyükçekmece Belediyespor tribünleri destek çıkınca karşılaşma 3 dakika durdu. İlk yarı sonunda soyunma odalarına giden taraflardan Arnavutköy Belediyespor teknik heyetine tribünlerden sözlü sataşmalar oldukça fazla oldu. Karşılaşmanın ikinci yarısı başlar başlamaz tribünlerin gergin bekleyişi olaylara davetiye çıkardı. 70.dakikada oyuna sonradan giren Cem Keskin 2.sarı kart ile saha dışına gönderildi.

Taraftar sahaya indi

Cem Keskin soyunma odalarına giderken tribünlerden yapılan sataşmalar fitili ateşlemeye yetti. Bu dakikadan sonra sahada 10 kişi mücadele eden Arnavutköy Belediyespor savunma direnci göstererek rakibine nefes aldırmadı. 2 topu direkten dönen ev sahibi takım kaçan gol pozisyonları sonrası sert tutumları maçın sonunda çıkan olayları tetikledi. Karşılaşma 7 dakika uzatan karşılaşmanın hakemi son düdüğü ile olaylar patlak verdi. Arnavutköy Belediyespor futbolcularına saldıran ve uzun süre itiş kakışların yaşandığı olaylara tribünlerinden atlayarak sahaya giren taraftarlar da eklenince saha iyice karıştı. Araya giren güvenlik güçleri olayları yatıştırmakta zorluk çekti. Her iki takım yöneticileri araya girerek olaylara son verdi. Uzun süre sahadan çıkamayan Arnavutköy Belediyespor futbolcularına bir saldırıda deniz tarafından geldi taş yağmuru altında yedek kulübelerine sığınan futbolcuları güvenlik güçleri sahadan çıkardı.

Üner’den sitem dolu açıklama

Arnavutköy Belediyespor Başkanı Avukat Ercan Üner karşılaşma sonunda yaptığı açıklamada “sahada yaşanan olayların tüm suçu Büyükçekmece Belediyespor futbolcuları ile Teknik heyetindedir” dedikten sonra Büyükçekmece Belediyespor Başkanı Ümit Kalko ve Sportif Direktör Özgür Kurt’a olayları önleme konusunda sergiledikleri tavırdan dolayı teşekkür etti. Üner “Özellikle geçtiğimiz sezon Arnavutköy Belediyespor formasını terleten, Volkan Olgun Tüzün’ün olayları başlatması bizleri ziyadesiyle üzmüştür. Bu tür olayların Büyükçekmece Belediyespor camiasına zarar vereceğini ve böylesine değerli bir Başkanın görevde olduğu bir kulüpte spora asla yakışmayan endişe verici hadiselerin yaşanmasının futbol adına üzücü olduğunu ifade ederim” diyerek düşüncelerini dile getirdi. Üner, son olarak futbol sahalarında bu tür olayların olmaması gerektiğini dile getirerek, galip gelmek için sahada temiz futbol oynanması gerektiğinin altını çizdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir