fbpx

Mustafa Kamalak yeniden Saadet Partisi lideri

Milli Görüş’ün tek temsilcisi Saadet Partisi, iktidar hedefiyle çıktığı yolda 5’inci Olağan Kongre’sini gerçekleştirdi. Dün Ankara, tarihinin en büyük ve en heyecanlı kongrelerinden birine sahne oldu. Saadet Partisi Genel Başkanlığı’na Prof.Dr.Mustafa Kamalak 868 oyun 656’sını alarak yeniden genel başkanlığa seçildi.

kamalak

Büyük bir coşku ve heyecanla başlayan kongrede Milli Görüşçüler hep birlikte iktidar müjdesi verdi. Sabahın erken saatlerinde Ankara’ya akın eden on binler, Başkent’te bayram havası estirdi. Salona sığmayan binlerce kişi ise spor salonunun dışında kongreyi takip etti. Kongreye katılan gençlerin coşkusu ise görülmeye değerdi. Milli Görüş sloganlarının atıldığı kongrede gençler bir kez daha bütün dünyaya ‘Gelecek Milli Görüş’tedir’ mesajı verdi.

BİZ RAKAMLARA SIĞMAYACAK KADAR BÜYÜK BİR DAVANIN MENSUPLARIYIZ

Kongrede Genel Başkanlığa yeniden aday gösterilen Prof. Dr. Mustafa Kamalak, “30 Mart seçimlerinde yaptığımız çalışmalar yeni bir “ekim dönemi” olmuştur. Ben eminim ki bu ulvi çabalarınız en kısa zamanda meyvesini verecektir. Unutmayınız ki dünyada iki şeyden daha verimli bir nesne yoktur. Bunlardan biri şehit kanı, diğeri ise alın teridir. Bu vatanın her bir noktası hem alınterimizle, hem de şehit kanımızla sulanmıştır. Biz bu milletin tarihiyiz, aslıyız, inancıyız, umuduyuz. Biz rakamlara sığmayacak kadar büyük bir davanın mensuplarıyız. Kırılanı onarmak, döküleni toplamak yine bize düşüyor. Bu yüzden en zor şartlarda bile inancımızı, kararlılığımızı asla yitirmedik. Bundan sonra da yitirmeyeceğiz. Bu aziz millete sevgimizden, bu mübarek vatana bağlılığımızdan dolayı, aynı aşk ve aynı heyecanla hizmete devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

GÜN BİRLİK VE BERABERLİK GÜNÜDÜR

Kongrede delegelere hitaben konuşan Dr. Muhammed Fatih Erbakan “Bu salondan bütün mazlumlara sesleniyoruz, evet kurtulacaksınız. Çünkü Milli Görüş var, Saadet Partisi var. Bu çatının altında yüz binlerce Erbakan var. Bütün bu dertlerin çaresi Türkiye’nin öncülüğünde İslam Birliği’nin kurulmasında ve Hakk’ın üstün tutulduğu yeni bir dünyanın kurulmasındadır. Bunun kurulması için Milli Görüş’ün iktidarı gerekir. Milli Görüş’ün iktidarı Saadet Partimizin yeniden ayağa kaldırılmasına bağlıdır. Saadet Partimizin yeniden ayağa kaldırılması layik olduğu yere taşınması ve bizlerin hayattaki en büyük görevi ve sorumluluğudur” dedi.

erbakan

BÜTÜN PARTİLERDEN TEMSİLCİLER KATILDI

Saadet Partisi’nin muhteşem kongresine diğer siyasi partilerden de temsilciler katıldı. İşte o isimler: AKP Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, MHP Genel Başkan Yardımcısı Abbas Bozyel, CHP MKYK Üyesi Bülent Tezcan, İşçi Partisi GBY Naci Baştepe, Yurt Partisi Kamil Göksu,  Hür Dava Partisi GBY Abdurrahman Cenk, Erdal Elibüyük, DSP GBY Abbas Deniz, BBP Genel Başkan Yardımcısı Tevfik Erel’in yanı sıra Memur-Sen Genel Başkanvekili Günay Kaya, Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Torumtay, İran İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Alirıza Bikdeli iştirak etti.

ERBAKAN SİNEVİZYONUNU GÖZYAŞLARIYLA İZLEDİLER

Kongrede Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın daha önce yaptığı bir konuşma sinevizyon şeklinde salona izlettirildi. Sinevizyonda Erbakan’ın, ‘Milli Görüş inancımızın, tarihi, özü ve şuurudur. Tarihin altın sayfaları Milli Görüş ile yazıldı. Saadet Partisi ise Milli Görüş’ü temsil eden tek partidir. Milletin kurtuluşunun tek çaresidir. Türkiye’de halen 60 kadar parti var. Bunların hepsi temelde birbiri ile aynıdır. Saadet dışındakilerin hepsi aynıdır. Hepsi, işbirlikçi ve taklitçidir. Milli Görüş olarak en büyük şiarımız 40 yıldan beri temel esaslarımıza bağlı olmamızdır. Sapıldığı takdirde ötekilerden biri olur ve hiç oluruz. Temel esasların muhafazası bütün Milli Görüşçülerin hep beraber müşterek görevidir. Davamızın esasları değişmez. Çünkü bu kurtuluşun tek ilacıdır. Hepimiz birbirimizin kardeşidir” sözleri salonda gözyaşları ile dinlendi.

ONLAR HEP BİTTİĞİNİ SANDIĞI ANDA, BİZ ÇELİKLEŞEREK BÜYÜDÜK

Kongre divan heyeti teşekkülü sırasında kürsüye tek liste geldi. Listede Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, Divan Heyeti Başkanı olması için verilen teklif delegelerin oyuyla seçildi. Divan Heyeti Başkanı Birol Aydın yaptığı konuşmada; “Kongremizin partimize, camiamıza ülkemize ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini  diliyorum. Biz Milli Görüş hareketinin 5’inci partisi olarak 5’inci Olağan Kongremizi icra ediyoruz. Partilerimiz kapatılmamış olsaydı, bugün biz bu salonda 20’nci Olağan Kongremizi yapıyor olacaktık. Bundan önceki 4 partimiz hukuk dışı yollarla kapatıldı. Hedef Milli Görüş’ü yok etmek idi ama başaramadılar, onların hep bittiği sandığı anda biz çelikleşerek büyüdük. Bu salondaki coşku bunun en büyük örneğidir” dedi.

Saadet Partisi’nin 5 yıldızlı 5’inci kongresi Ankara Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. On binlerce partilinin katıldığı kongre büyük bir heyecan içinde düzenlendi. Sabahın erken saatlerinde Ankara’ya akın eden on binler kenti adeta Milli Görüş kenti yaptı. Salona sığmayan binlerce kişi ise spor salonun dışında kongreyi takip etti.  Saadet Partisi kongreye iki aday ile gitti. Mevcut Genel Başkan Prof. Dr. Mustafa Kamalak  700 delegenin desteğiyle ‘yeşil listeyle’ ve Dr. Fatih Erbakan ise 94 delegenin desteğiyle ‘beyaz liste’ ile genel başkanlık seçimine gitti.

 

BUGÜN BANA ÖMRÜMÜN EN BÜYÜK ŞEREFİNİ BAHŞETTİNİZ

Sonuçların açıklanmasının ardından yeniden kürsüye gelen Genel Başkan Prof. Dr. Mustafa Kamalak, partililere teşekkür etti. Kamalak, yola çıkıp gelen bütün partililere gönülden teşekkür ettiğini belirterek, “Allah hepinizden razı olsun. Hiç şüphe yok ki, davamız, Milli Görüş davasıdır, yolumuz Merhum Erbakan Hocamız’ın yoludur. Merhum Erbakan Hocam’ı 1969 yılında Kahramanmaraşımıza teşrif ettiğinde kendisini karşılayan gençler arasında yer almıştım. 69’dan bu yana Mustafa Kamalak’ın Milli Görüş’e ters düştüğünü Allah’ın bir tek kulu söyleyemez. Sivas’ta Kurucu Dekan iken, binlerce öğrencim vardı ama Merhum Hocamız, çağırınca çoluk, çocuk hepsini bırakarak geldim. Ben demekten Allah’a sığınırım ama Mesut Yılmaz hükümetini düşürerek, Hocamıza Başbakanlık yolunu açan dilekçeyi ben yazmıştım.  Bu gün bana ömrümün en büyük şerefini bahşettiniz. Bu kutlu yolda ömrümüzün sonuna kadar ne pahasına olursa olsun, ardımıza bakmadan sonuna kadar yürüyeceğiz inşallah. Bu gün itibariyle bana oy vermiş olanlar ve oy vermemiş olanlardan Allah razı olsun diyorum. Sünger çekiyorum geçmişe bütünüyle. Fatih Bey kardeşimi sevgiyle bağrıma basıyorum. Bir kısım arkadaşlarımızın GİK listesinin dışında olduğunu biliyoruz. Onları inşallah danışman olarak değerlendireceğiz. YİK Başkanımız Asiltürk, dışarıda değil gönlümüzdedir, başımızın tacıdır. Günün birinde aramıza ihtilaf düşür derseniz bu büyüklerimizin ardına düşün. Bundan sonra daha çok çalışacağız, daha çok gayret edeceğiz, elimizi değil gövdemizi taşın altına koyacağız. Çünkü mazlum milletler hepsi sizi bekliyor. Nerede Osmanlı’nın torunları diyorlar. Durmak yok, gece gündüze katacağız inşallah” dedi.

kamalak2

YEK VÜCUT OLACAĞIZ

Kamalak’ın ardından teşekkür için kürsüye Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk çıktı. Asiltürk, “Beni can kulağıyla dinleyin. Bizim ölçülerimiz var, bunlar çok önemlidir, hepimiz bunlara dikkat etmeliyiz. Biz inanan bir topluluğuz, inandığımız gibi yaşamak istiyoruz. Bundan sonra hemen yarından itibaren önümüzdeki bir yıl sonra yapılacak seçimi en güzel şekilde netice alacak biçimde organize çalışma ile gireceğiz. İllerimizde eğitim çalışmaları yapacağız, neyi yapacağız, nasıl yapacağız, insanları neyi nasıl anlatacağız çalışmasını yapacağız. En önemlisi çelik gibi, yek vücud olacağız. Bizim yek vücud olmamamızın da geçtiğimiz seçimlerde etkisi oldu. Meclise girmek istiyorsak bir tek can gibi olacağız. Bunun için çalışacağız” dedi.

GÜN BİRLİK VE BERABERLİK GÜNÜDÜR

Bu salondan bütün mazlumlara sesleniyoruz, evet kurtulacaksınız. Çünkü milli görüş var, Saadet Partisi var. Bu çatının altında yüz binlerce Erbakan var. Bütün bu dertlerin çaresi Türkiye’nin öncülüğünde İslam birliğini kurulmasında ve hakkın üstün tutuldu yeni bir dünyanın kurulmasındadır. Bunun kurulması için milli görüşün iktidarı gerekir.

DURUŞUMUZ DAVAMIZIN PRENSİPLERİ

Davamıza zarar verecek bir hareketin içinde olmadık. Bundan sonra da duruşumuz, davamız ve prensiplerimiz içindir. Bugün itibariyle herkes bilsin ki, Türkiye’nin başkentinde Milli Görüş’ün ikinci 40 yıl harekatını başlatıyoruz. Milli Görüşçüler olarak yeniden kıyama duruyoruz. 1969’un heyecanını yeniden haykırıyoruz. 1987 kongresinin heyecanın yeniden yaşıyoruz. Yeniden top yekün sefere çıkıyoruz. İslam aleminin kurtuluşu için elimizi değil yüreğimizi taşın altına koyuyoruz”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir