fbpx

“MHP Arnavutköy Yüksel Emir’e Devam Dedi”

Milliyetçi Hareket Partisi Arnavutköy İlçe Başkanlığı 3. Olağan Kongresi’nde 6 ay önce atama yoluyla ilçe başkanı olarak görevlendirilen Yüksel Emir 318 delegenin 272’sinin oyunu alarak yeniden ilçe başkanlığına seçilerek güven tazeledi.

TBMM Başkanvekili MHP İstanbul Milletvekili Merak Akşener’in de katılarak Divan Başkanlığı’nı üstlendiği kongrede 3 aday yarıştı. Akşener’in yanı sıra kongreye Karabük Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Dursun ile MHP İstanbul İl Başkan yardımcıları, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda MHP’li katıldı.

Arnavutköy Kültür Merkezinde gerçekleşen kongre şölen havasında geçti. Kongre de 318 delege oy kullanırken Yüksel Emir 272, Necmettin Temiz 25, Adem Şeker 21 oy aldı.

Şeker: “İhanet içinde olanlar bir gün hesap verecek”

Kongrede alfabetik sıraya göre söz alan ilçe başkan adayları yaptıkları konuşmalarda zaman zaman birbirlerini hedef alan konuşmalar yaptılar. İlk konuşmayı ise Adem Şeker yaptı. Konuşmasında Arnavutköy’de MHP adına ihanet içerisinde olan bazı isimler olduğunu söyleyen Şeker, delegelerden kendisi için oy istedi.

2014-12-16_135353

 

Temiz: “Biz parayı Yüksel Emir’in başarısı için harcadık”

Kongrede kürsüye çıkan ikinci isim Necmettin Temiz oldu. Uzun yıllar boyunca Arnavutköy’de Milliyetçi Hareket Partisi’nin başarısı için çalıştığını söyleyen Necmettin Temiz, ilçe başkanlığı görevine atamayla gelen Yüksel Emir’in döneminde kendileri ile ilgili yapılan birtakım suçlamalar olduğunu ifade ederek, parti paralarının nerelerde harcandığının sürekli sorgulanarak kendilerinin zan altında bırakılarak küstürülmeye çalışıldıklarını söyledi. Parti paralarını Yüksel Emir’in Belediye Başkanı olması için 2014 yerel seçimlerinde harcandığını söyleyen Temiz, “Bizi birtakım hesaplar sonucu partimizden koparmaya çalışanlar emellerine ulaşamayacaklardır” dedi.

Emir’den net cevaplar

Kongrede seçim öncesi son konuşmayı ise Yüksel Emir yaptı. Ülke gündeminde yaşananlara değinen Emir, iktidar partisinin yolsuzlukların üzerini örtmek adına son dönemlerde suni gündemler yarattığını söyledi. Suni gündemlerde de MHP’yi hedef aldıklarını belirten Emir, kimsenin MHP üzerinden gündem değiştirme çabası içerisinde olmaması gerektiğini söyledi. Kongredeki rakiplerinin kendisini hedef alan sözlerine de değinen Emir, parti içerisindeki hiç kimsenin ihanet içerisinde olmadığını söyleyerek; “Kim ki bu kutsal davaya ihanet etmişse namussuzdur, şerefsizdir. Bu ve benzeri konuşmalar davamıza ne yazık ki zarar verir. Bizler Arnavutköy’de partimizi iktidara getireceğiz ve buna inancımız tamdır. gün birlik günüdür. Kenetlenerek bu dava uğruna çalışmalıyız” dedi.

2009 seçimlerinde Belediye Meclis Üyeliğine seçildiği dönemde 3 meclis üyesi ile Arnavutköy’ün geleceği için canla başla çalışarak, muhalefet ettiklerini söyleyen Emir, “Biz 3 meclis üyesi ile mücadele ettiğimiz o meclise sizlerin oyları ile gittik. Sizleri ve Arnavutköylüleri en iyi şekilde temsil etmek için davamızın gerektirdiği gibi davrandık” dedi.

Yapılan konuşmalar sonrası delegelerin oy verme işlemi başladı. Oy verme işlemi sonunda açılan sandıklardan 318 delegenin oy kullandığı görüldü. 318 delegeden 272’sinin oyunu alan Emir, ezici bir üstünlükle kongreden güven tazeleyerek ayrılmış oldu.

2014-12-16_135935

 

Yüksel Emir Kimdir? 1965 yılında Hadımköy’de doğdu. İlkokulu Hadımköy’de tamamladı. Sırasıyla Sarıyer Ortaokulu, Büyükçekmece Lisesi’ni tamamladı. Elazığ polis okulundan mezun olarak Emniyet Genel Müdürlüğü’nde çalışmaya başladı. Anadolu Üniversitesi’nde lisans eğitimini tamamladı. Emekli olduktan sonra Arnavutköy Belediye Meclis Üyesi olarak 2009 Yerel Seçimleri’nde siyasete başladı. 2009-2014 yılları arasında Arnavutköy Belediye Meclis Üyeliği görevini yaptı. 2014 Yerel Seçimleri’nde MHP İstanbul Arnavutköy Belediye Başkan Adayı oldu. Emir, yerel seçimlerin ardından MHP Arnavutköy İlçe Başkanı olarak atandı. Yüksel Emir 13 Aralık 2014 tarihinde yapılan kongrede güven tazeleyerek yeniden İlçe Başkanı seçildi. Evli ve iki çocuk babasıdır.

2014-12-16_140207

 

 

 

 

 

İşte Emir’in yeni yönetim listesi:

 

 1. Ferit Fidan
 2. Sülviye Oktay
 3. Hikmet Daş
 4. Reis Çelik
 5. Erkan Sünnetçioğlu
 6. Yaşar Tepe
 7. Mahil Yiğit
 8. Murat Öztürk
 9. Taşkın Özdemir
 10. Eşref Karaduman
 11. İsmet Güden
 12. Orhan Şahin
 13. Uğur Çaylak
 14. Abdullah Parlakcı
 15. Hüsnü Ünalan
 16. Oğuz Ahmet Albay
 17. Özkan Kaya
 18. Mehmet Hatip
 19. Selahattin Yiğit
 20. Şeref Can
 21. Mustafa Yalçın
 22. Ümit Yiğitbilek
 23. Halit Şenel
 24. Sinan Gök
 25. İlhan Yavaş
 26. Abdulkerim Güney
 27. Nilgün Top
 28. Orhan Aykaç
 29. İbrahim Demirci
 30. Erol Altun
 31. Murat Çilingir
 32. Ahmet Tekin
 33. Kaan Dursun
 34. Esra Erdağ
 35. Koray Özer
 36. Yaşar Yavuz
 37. Dündar Üstün
 38. Osman Onur

 

İl Delegeleri (Asil)

 1. Yüksel Emir
 2. Ahmet Uzun
 3. Yunus Navruz
 4. İsmet Güden
 5. Ferit Fidan
 6. Hikmet Daş
 7. Mahil Yiğit
 8. Temel Bedir

 

İl Delegeleri (Yedek)

 1. Şeref Can
 2. Hüsnü Ünalan
 3. Mustafa Yalçın
 4. Uğur Çaylak
 5. İlhan Yavaş
 6. Dündar Üstün
 7. Sinan Gök
 8. Ümit Yiğitbilek

kaynak:haberaktivite

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir