fbpx

İmamların Hizmet İçi Eğitimi Verimli Geçti

Diyanet İşleri Başkalığı’nın Camilerdeki din görevlileri ile ilgili yürüttüğü hizmet içi eğitim kapsamında Arnavutköy’deki Camii İmamları 2 aylık eğitimin ardından Nokta Tesisleri’nde bir araya geldi.

Camiilerdeki din görevlilerinin özellikle daha iyi Kur’an-ı Kerim okuma, Kur’an-ı Kerim okuma becerisini güçlendirme ve bu konu ile ilgili hataları en aza indirmek için gerçekleştirilen hizmet içi eğitime Arnavutköy’deki imamlar ve müezzinler de katıldı. 2 aylık eğitimin ardından Arnavutköy Müftülüğü’nün düzenlediği yemekli toplantıyla bir araya gelen imamlara Arnavutköy Müftüsü Bahri Şamat teşekkür ederek, gayretli çalışmalarından dolayı imamları takdir etti.

Arnavutköy Camiileri Din Görevlileri, Din Hizmetleri ve Yardımlaşma Derneği’nin de katkılarıyla bir araya gelen imamlara hitaben bir konuşma yapan Arnavutköy Müftüsü Bahri Şamat, “Toplumlarda maneviyatın güçlenmesinde önemli bir rol oynayan din görevlisi kardeşlerimizin Arnavutköy’deki çaba ve gayretlerini takdir ediyorum. Eğitimin ömür boyunca süren bir eylem olduğu bilinciyle her zaman kendimizi geliştirmemiz gerektiğini biliyoruz. Bu manada 2 aylık eğitim sürecinin siz Camii İmamlarımıza ciddi bir katkı sunduğunu görüyorum” dedi.

2 aylık hizmet içi eğitim sürecinde önemli katkıları olan din görevlilerine Müftü Şamat tarafından teşekkür plaketi verildi.  kaynak:haberaktivite

IMG_7113

 

IMG_7119

IMG_7121

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir